Opera 300 Milyon Kullanıcıya Ulaştı

Opera 300 Milyon Kullanıcıya Ulaştı

0
PAYLAŞ

Mobil web tarayıcı pazarının ezici bir oranla üstün ismi konumunda olan Opera,  300 Milyon kullanıcı rakamını geride bıraktı ve tarihi dönüşüm için düğmeye bastı.

Mobil web tarayıcı pazarında yıllardır en ciddi çalışan isim olan ve son zamanlarda rekabetin dozunun artmasıyla potansiyeli durağanlaşan Opera, yeni bir hamle peşinde. MWC 2013’te Opera Ice adlı web tarayıcısını duyuracak olan Norveçli geliştiriciler, yeni tarayıcıda Presto motorundan vazgeçerek Chrome’da ve Safari’de olduğu gibi WebKit tabanlıbir motor kullanacak.

opera_ipad_promo

Bu sayede çok daha özgür ve çağa uygun hale gelecek olan Opera, Ice sürümünde yapılacak yeniliklerle mobil web tarayıcı anlayışını bambaşka bir tabana yaymış olacak. Bu yeni web tarayıcı, MWC 2013 kapsamında ilk kez Barcelona’da tanıtılacak.

An itibariyle 300 Milyon kullanıcı barajını geride bırakan Opera, iOS, Android gibi birçok platformda yer alıyor. Ayrıca Java tabanlı Opera Mini, standart özelliklere sahip cep telefonlarının daha gelişmiş bir seviyede internet erişimi sağlamayı amaçlıyor.

Sony Xperia Z, Galaxy Note 2 ve Nexus 4’e Karşı

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK