Oneplus, Oppo ve Vivo Tek Çatı Altında Birleşiyor

Oneplus, Oppo ve Vivo Tek Çatı Altında Birleşiyor

0
PAYLAŞ

Xiaomi, OnePlus, LeTV ve Oppo gibi Çinli akıllı telefon üreticileri son yıllarda akıllı telefon pazarından önemli bir pay almayı başardılar. Bu markaların arasında yer alan OnePlus, Oppo ve Vivo güçlerini birleştirerek “imoo” adlı yeni bir marka yarattı.

vivo imoo

OnePlus, Oppo ve Vivo’nun büyük yatırımcıları arasında yer alan BBK Electronics’in girişimleriyle kurulan imoo, 3 markanın birikimlerini çok farklı bir pazarda kullanacak. Ağırlıklı olarak eğitici oyuncaklar ve eğitim teknolojileri üzerine çalışacak olan marka, resmi duyurusunu dün Çin’in Twitter’ı olarak nitelendirilen Weibo’da gerçekleştirdi. Oppo, OnePlus ve Vivo’nun ortaklaşa geliştirdiği ürünleri tüketicilere sunacak olan markanın ortaya koyacağı ilk model ile ilgili de bir ipucu paylaşıldı.

24 Haziran’da ilk ürününü tanıtacak olan imoo’nun eğitime yönelik bir akıllı telefonu görücüye çıkarması bekleniyor. Paylaşılan teaser görüntüsüne göre oldukça ince olacak olan telefonun dil öğrenimi ve not tutma gibi faaliyetler için özel uygulamalar ile donatılacağı da gelen bilgiler arasında yer alıyor. Şuan için yalnızca Çin’de faaliyet gösterecek olan imoo’nun ilerleyen dönemde global pazara açılıp açılmayacağı ise henüz bilinmiyor.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK