OnePlus 5’in Özellikleri Sızdırıldı

OnePlus 5’in Özellikleri Sızdırıldı

0
PAYLAŞ

Çin’de kurulan Hong Kong merkezli akıllı telefon üreticisi OnePlus’ın beklenen yeni amiral gemisi modeli hakkında sızıntılar gelmeye devam ediyor. Bugüne kadar fiyat performans dengesinde ortaya koyduğu başarılı ürünlerle dikkat çeken firmanın yeni amiral gemisi modeli OnePlus 5 yine bir hayli iddialı özelliklere sahip olacak gibi görünüyor.

Akıllı telefon pazarında kızışan rekabete tüm firmalar sahip oldukları üstün teknolojileri başarılı tasarımlarla buluşturarak katılmaya devam ediyor. Sadece yüksek donanım özelliklerinin yeterli olmadığı günümüzde firmalar daha iyi batarya süreleri, şık tasarımlar ve cihazları farklılaştıracak özelliklerle pazarda paylarını büyütmeyi hedefliyor. Amiral gemisi cihazlarda neredeyse standart olan çift arka kamera da bu ek donanımların arasında ilk sırada. Huawei, LG, Apple, Xiaomi derken OnePlus da tanıtmaya hazırlandığı OnePlus 5 modelinde çift arka kamerayı kullanmayı planlıyor.

Qualcomm tarafından üretilen Snapdragon 835 işlemciden güç alması beklenen cihazın 6GB ve 8GB RAM opsiyonları bulunuyor. Dahili hafıza konusunda ise 128GB ve 256GB bellek kapasiteleri karşımıza çıkıyor. İyileştirmenin yapılacağı bir diğer önemli nokta da batarya. OnePlus 5’te hızlı şarj desteği bulunan 3600mAh batarya kullanılmasına kesin gözüyle bakılıyor. Cihazın arkasında yer alması beklenen çift arka kameranın çözünürlüğü ile ilgili henüz bir bilgi mevcut değil fakat bir diğer popüler konu olan kulaklık girişi olmayan akıllı telefonlar kervanına OnePlus 5’in de katılması bekleniyor. USB Type-C girişinin yer alacağı cihazda bu girişin 3.5mm kulaklık girişine dönüştürülmesini sağlayan bir adaptör de kutu içeriğinde yer alabilir.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK