Microsoft OneNote ve Excel’deki Yenilikler

Microsoft OneNote ve Excel’deki Yenilikler

0
PAYLAŞ

Office Mobile kullanıcıları için yeni bir güncelleme geliyor. Microsoft Office Mobile için beklenen güncelleme sadece Excel ve OneNote için geçerli olacak. Yeni güncelleme ile birçok yeni özellik sizleri bekliyor olacak. Mobil Excel ve OneNote dosyalarınıza dilediğiniz her yerden ulaşmanız mümkün olmaktadır. Bunun için OneDrive, SharePoint ve Dropbox kullanmanız yeterli olacaktır. MS Office Mobile kullanıcıları için kaydetmeyi unutma ve kapatma gibi durumlarda çözüm ise; MS Office Mobile özellikleri arasındadır.

Güncellemeyi alabilmek için Microsoft Insider listesinde kayıtlı olmak gerekiyor. Microsoft Mobile 10 versiyonu için güncelleme ile hangi özellikler gelecek işte detaylar;

Özellikle telefonlarda kullandığımız MS Office Mobile ile sadece Insider’e kayıtlı üyeler güncelleme ile tanışacaklar. Insıder kaydı nasıl yapılır ile ilgili detayları kısa bir araştırma sonrasında öğrenebilirsiniz. Diğer MS Office Mobile kullanıcıları ise şimdilik bu güncellemelerden yararlanamayacaklar. İlerisi için ne düşünülür bilinmez ancak yeni özellikler ile buluşamamaları sonucunda Insıder kaydı için gerekli adımları izlemeleri düşünülüyor.

MS Office Mobil Excel’de Neler Geliştirildi?

Yeni güncelleme ile en çok Excel kullanıyorsanız birçok yeniliğin size inanılmaz faydası olacak. Öncelikle, üst menüde bulunan şeritlerdeki işlevlere gitmek için kişiselleştirme yapabileceksiniz. Excel’de birden fazla dosya açabileceksiniz, kopyala ve taşımada önemli iyileştirmeler de eklendi. MS Excel Mobile, 10.1 inçlik ekran ya da daha küçük ekranlı mobil cihazlarınızda elektronik verileri görme, kullanma gibi işlevlerin yerine getirilmesinde kullanılmaktadır. MS Office Excel Mobil versiyonu masaüstü bilgisayarlarda kullanamazsınız. Bunun için Office 365 tavsiye edilmelidir.

OneNote İle Gelen Yenilikler!

OneNote bir not defteri olarak mobil ortamda kullanılan teknolojinin bir parçasıdır. Akıllı telefonlarınızdan, tabletlerinizden ya da bilgisayarlarınızda kullanabilirsiniz. İnternet ortamında oluşturduğunuz bir notu başka kişi ya da kuruluşlar ile paylaşmanızda mümkün olmaktadır. Gelen yenilik ile birlikte, OneNote hesabınızı herhangi bir cihazdan açarak kaldığınız yerden devam edebilmektesiniz. Geri alma özelliğinin de eklendiği OneNote artık çok daha güzel olacak.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK