Vücut Hareketleriyle Kontrol Edilen Tekerlekli Sandalye: Ogo

Vücut Hareketleriyle Kontrol Edilen Tekerlekli Sandalye: Ogo

0
PAYLAŞ

Ogo tekerlekli sandalye vücut hareketleriyle kontrol edilebiliyor. Yeni nesil Ogo tekerlekli sandalye, vücut hareketleriyle kolayca ve hızlı şekilde kontrol edilebiliyor.

ogo-2

Yeni Zelanda’lı bir tasarımcı, geleneksel tekerlekli sandalyelerden ayrılan yeni nesil bir tekerlekli sandalye hazırladı. Eller ve vücut hareketleri kullanılarak hızı ayarlanabilen yeni tekerlekli sandalye, engellilerin hayatını kolaylaştırmak için tasarlanmış. Çift tekerlekli olarak tasarlanan ve içerisinde özel bir elektrik motoru bulunduran tekerlekli sandalye, Ogo olarak isimlendirilmiş ve şu ana kadar birçok farklı tasarımda üretim gerçekleştirilten sonra bu nihai sürümde karar kılınmış.

Yön değişimi için vücut hareketlerinin kullanabildiği ve benzer şekilde hızlanma ve yavaşlanmanın da hareketlerle yapılabildiği Ogo tekerlekli sandalyenin dinamik ve hayli kullanıcı dostu olduğu vurgulanıyor. Ayrıca engelli kişilerin az da olsa vücudunu kullanmayı tetiklediği için ulaşım aynı zamanda bir egzersiz çalışması olarak da düşünülebilir.

Tekerlekli sandalyenin iki yan kısmında da başparmak kontrollü düğme bulunuyor. Yön hareketleri bu şekilde de klasik bir tekerlekli sandalye gibi gerçekleştirilebiliyor. Planlamalara göre Ogo, 1000 dolara Eylül 2017’de satışa çıkarılacak. Ancak projenin şimdilik Indiegogo’da destek beklediğini de ekleyelim.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK