Oculus’tan Mac Platformuna Destek Yok

Oculus’tan Mac Platformuna Destek Yok

0
PAYLAŞ

Sanal gerçeklik denince akla ilk gelen isimlerden biri olan Oculus, Apple’ın yaptığı Mac bilgisayarların güçsüz olduğunu ifade etti.

Oculus'tan Mac Platformuna Destek Yok

Sanal gerçeklik tarafına verilen önem her geçen gün artıyor. Bu pazarın öncü isimlerinden, Facebook’un satın aldığı, Oculus, Apple ve Mac platformu hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Bildiğiniz gibi Rift, geçtiğimiz haftalarda bir geliştirme projesi olmaktan çıkmış ve yüksek fiyattan satışa konmuştu. Yaptığı başarılı ürünün kendi platformunu desteklemesini isteyen pek çok Apple sever var. Ancak size kötü bir haberimiz var. Oculus’un Mac’e destek vermesi şu aralar söz konusu olmayabilir.

Rift’in Mac tarafına destek verip vermeyeceği uzun zamandır merak edilenler arasındaydı. Palmer Lucky, bu sorulara yanıt verdi. Lucky, Mac bilgisayarların grafik gücü olarak oldukça düşük olduğunu ve bu durumda Oculus’un destek veremeyeceğini söyledi. Ayrıca Mac bilgisayarları da performans tarafında eleştirerek, “Güçlü bir bilgisayar yapıldığı zaman Oculus da buna destek verecektir” dedi. Apple’ın Mac bilgisayarlarda kullandığı grafik kartları ve bilgisayarların grafik performansları göz önüne alındığında şirketin haksız olduğunu söylemek mümkün değil. Çok pahalıya satılan PC’ler bile maalesef kendinden daha uygun fiyatlı Windows PC alternatiflerinin gerisinde kalıyor.

Apple’dan konuyla ilgili açıklama ya da cevap gelmiş değil. Gelecek gibi de durmuyor. Apple, başka şirketlerin kendi platformuna destek vermesinden ziyade, kendi yapacağı VR gözlüğe önem veriyor. Henüz hala gizli bir şekilde çalışmaları süren VR kısmı, Apple’ın da önem verdiği alanlardan biri. Yakın gelecekte Apple’dan atılım gelebilir.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK