NVIDIA GeForce GTX 1080 DOOM İle Test Edildi

NVIDIA GeForce GTX 1080 DOOM İle Test Edildi

0
PAYLAŞ

Grafik alanında köklü markalardan birisi olan NVIDIA, geçtiğimiz hafta yeni ekran kartı serisi GeForce GTX 1070 ve GeForce GTX 1080’i tanıtmıştı. İddialı özelliklere sahip olan iki ekran kartından GTX 1080, marka tarafından DOOM oyunuyla test edildi ve mükemmel sayılabilecek sonuçlar aldı.

geforce gtx1080

NVIDIA’nın en güçlü ekran kartları arasında gösterilen GeForce GTX 1080, 8 GB GDDR5X sanal bellek ile her oyunda ultra ayarlarda 60 FPS görüntü vaat ediyor. Overclock yapmadan 2 GHz güce ulaşan ekran kartı şimdiye kadar üretilen en hızlı grafik birimi olarak dikkat çekiyor. Bu kadar iddialı özelliklerin bir arada toplandığı canavarı test etmek isteyen NVIDIA, basın lansmanında yakında satışa sunulacak DOOM oyunu ile beraber ekran kartını test etti.

Vulkan API desteği veren oyun ilk başta 1080P (Full HD) çözünürlükte ve 60 FPS değerlerinde oynanmaya başlanıyor. Bir süre sonra kaldırılan FPS limitinden sonra bu değer 200’lere kadar ulaşıyor. Yani GeForce GTX 1080 yüksek sistem gereksinimi isteyen oyunlarda görevini başarıyla görüyor. 599 dolarlık fiyat etiketi olan ekran kartı 27 Mayıs’ta genel satışa açılacak.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK