Nokia’ya Göre Çift Çekirdekli İşlemciler Saçmalık!

Nokia’ya Göre Çift Çekirdekli İşlemciler Saçmalık!

2
PAYLAŞ

Bir zamanların tartışmasız en büyük mobil cihaz üreticisi olan Nokia, şimdilerde hızla kan kaybediyor. Windows Phone ile çıkılan yolda henüz başarı denilebilecek bir rakamı yakalayamayan Nokia’nun CEO’su Stephan Elop, Çin’in önemli gazetelerinden birinde yer alan açıklamaları ile dikkat çekti.

Windows Phone’un henüz çok çekirdekli işlemci desteği bulunmuyor.

Elop’a göre yeni nesil akıllı telefonlarda bahsedilen çift çekirdekli, dört çekirdekli gibi işlemci seçeneklerinin, pil tüketimine olumsuz yönde etki etmesine karşın, tüketicilere fayda sağlamak adına sürekli bir artı sağlamıyor.

Bu ilginç söylem hakkında çok fazla bir şey söylemeye gerek yok ancak Windows Phone’un henüz çok çekirdekli işlemcileri destekleyemediği bilgisini de vermeden geçmeyelim. Bunun yanında çok çekirdekli işlemciye sahip modeller üreten markalar, Nokia’nın birkaç katı Milyon adet akıllı telefon satarken ve tüketici memnuniyeti konusunda zirveye çıkmışken, Nokia’nın yılın ilk çeyreğinde sadece 12 Milyon adet akıllı telefon satışı gerçekleştirmesi (10 Milyon’u Symbian, 2 Milyon’u Windows Phone yüklü) aslında hemen herkes için çok şey ifade ediyor.

>> Stephan Elop’un açıklamaları hakkındaki düşünceleriniz neler? Sizce de çok çekirdekli işlemciler gereksiz mi?

Scroll’un forum sayfasına üye olmak için buraya tıklayın.

Yazarın Twitter adresini takip etmek için tıklayın.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

2 YORUMLAR

  1. tabi kedi uzanamadığı ciğere mundar dermiş… hep beraber görücez 4-5 sene sonra nokianın pazardan tamamen kaybolusunu…sen hala symbian lı tek cekirdek telefon sür piyasaya sonra windows phone kullan çift çekirdekli telefonlar hakkında yapamadıgın için atıp tut…gülüyorum nokia sen bittin artıkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk …!!!!

BİR CEVAP BIRAK