Nokia P Modeli Sızdırıldı!

Nokia P Modeli Sızdırıldı!

0
PAYLAŞ

Bir zamanlar efsane telefonlarıyla ünlü olan Nokia, yeni bir model tasarlayarak ve Android işletim sistemini kullanarak Nokia P adını verdiği modelin çıkış tarihi ve özellikleri hakkında bilgiler gelmeye devam ediyor.

Bir zamanların efsanesi Nokia’nın Microsoft tarafından satın alınarak Microsoft işletim sistemi ile telefon üretmesi başta ülkemizde olmak üzere diğer Avrupa ülkelerdeki istediği başarısını yakalayamayınca ufak ufak piyasadan çekilmişti. Uzun bir aradan sonra bu piyasanın içerisinde bende olacağım ve kaldığım yerden devam edeceğim kararı alan Nokia bilindiği üzere bu defa Android işletim sistemli telefonuyla piyasaya çıkacağını duyurdu. Yapılan çalışmalarda ise telefonun nasıl bir tasarıma sahip olduğu, olacağı, özellikleri vs büyük bir merakla beklenmişti.

Nokia P görsellerden anlaşılacağı üzere metal bir gövde tasarımına sahip. QHD ekran özellilerine sahip olacağı bilgisi alındı ancak ekran boyutunun kaç inç olduğu bilgisi henüz netlik kazanmadı.

Snapdragon 835 yonga setini kullanacak olan Nokia, 6 GB RAM’e sahip olacak. 23 Megapiksel Carl Zeiss lensine sahip kamerasıyla gelecek. Ön kısmındaki kamerası ise standart olarak 8 MP olacak.

Cihazın fiyatı ve çıkacağı tarih hakkında kulağımıza gelen bilgiler ise şu şekilde; Fiyat olarak net bir rakam belirsizliğini korurken özeliklere bakıldığında diğer markaların Amiral Gemisi telefonları ile aynı fiyatlarda olacağı tahmin ediliyor.

Diğer bir konu ise cihaza dair tüm bilgiler neredeyse hazır. 2017 yılının ilk aylarında Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtımı yapılacak dedikoduları mevcut.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK