Nokia D1C Tablet Benchmark Testinde Görüntülendi

Nokia D1C Tablet Benchmark Testinde Görüntülendi

0
PAYLAŞ

Herkesin merakla beklediği bir zamanların cep telefonu devi Nokia’nın geri dönüşü yine bir tabletle olacak gibi görünüyor. D1C kod adıyla benchmark testinde görüntülenen cihaz 13.8 inç büyüklüğünde ekrana sahip.

Nokia, Microsoft ile olan sözleşmesi gereği 2016 yılı sonuna kadar kendi adıyla akıllı telefon piyasaya sürme hakkına sahip değil. Fakat firmanın bir süredir akıllı telefonlar üzerinde çalıştığı belirtiliyor. Android işletim sistemi ile tekrar piyasaya güçlü bir giriş yapmak isteyen Nokia aynı zamanda tablet kategorisinde de cihazların hazırlığını yapıyor gibi görünüyor.

Kısa bir süre önce D1C kod adı ile görüntülenen bir akıllı telefon performans testlerinde karşımıza çıkmıştı. Son sızıntıya göre aynı kod ada sahip bir de tabletle karşılaşmamız mümkün. Bu sızıntı tabii akıllı telefon olarak beklediğimiz cihazın aslında bir tablet olduğunu da gösteriyor olabilir.

Daha önce de Lumia 2520 ve N1 isimleri ile tabletler tanıtan Nokia’nın tekrar eski günlerine dönebilmek adına hem akıllı telefon hem de tablet tanıtmak istemesi oldukça mantıklı.

Geekbench testinde D1C adı ile görüntülenen cihazın özelliklerine göz attığımızda 13.8 inç büyüklüğünde bir ekran ilk olarak göze çarpıyor. Snapdragon işlemci ve Adreno grafik işlemciye sahip olduğu görülen cihazın 3GB RAM’i bulunuyor. 16GB dahili hafızası bulunan cihazın ekran çözünürlüğü 1920×1080 pixel.

Kamera tarafında oldukça iddialı olduğu görülen cihazın arka tarafında 15MP ön tarafında ise 7MP çözünürlükte fotoğraflar çekebilen kamera yer alabilir. Cihazla ilgili gördüğümüz bir diğer detay ise D1C’nin Android 7.0 Nougat ile geliyor olması.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK