Nissan 2017 GT-R Otomobilini Takip Etmek İçin GT-R Drone’u Geliştirdi

Nissan 2017 GT-R Otomobilini Takip Etmek İçin GT-R Drone’u Geliştirdi

0
PAYLAŞ

Aksiyon sahnelerinin en güzel bölümleri hızla giden araçların dışarıdan takibi ve çekiminden oluşuyor. Fakat bu kadar hızlı giden araçların takibini yapmak oldukça zor. Nissan da bu sorunu aşmak için kendi aracını takip edecek olan GT-R Drone’u geliştirdi.

nissan-gt-r-drone-1-800x420

Nissan GT-R, Nissan tarafından üretilen ve ilk olarak 2007 yılında Japonya’da piyasaya sürülen spor otomobildir. Skyline GT-R’ın halefidir, ama artık Skyline otomobil serisinin bir parçası olmaktan çıkmıştır.

Japon otomotiv devi, 1969 ve 1974 yılları arasında ve tekrardan 1989 ve 2002 yılları arasında, Skyline sedan tipi aracının yüksek performanslı bir modeli olan Skyline GT-R’ı üretmiştir. Bu araç bir ikon haline gelmiş ve yollarda ve pistlerde büyük ün kazanmıştır. Nissan GT-R, her ne kadar artık “Skyline” armasını taşımasa da Nissan Skyline GT-R geçmişinin bir parçasıdır. Hemen önceki Skyline GT-R nesilleri gibi, Nissan GT-R da 4 çekerli, çift turbolu 6 silindirli bir motora ve artık simgesi haline gelmiş 4 adet yuvarlak stop lambasına sahiptir. Ancak GT-R tamamen yeni bir model olup Skyline ailesinin diğer fertleri ile çok az ortak noktaya sahiptir ve küçük adımlardan oluşan evrimlerden ziyade tamamen yeniden tasarım yoluna gidilmiştir: dört tekerlekten yönlendirmeli HICAS sistemi kaldırılmış ve daha önceki sıralı 6 silindirli RB26DETT motor yerini V6 VR38DETTmotora bırakmıştır. GT-R mirasından ötürü, tamamen yeni sürüm olan şasinin kodu CBA-R35 veya kısaca ‘R35’ olarak adlandırılmıştır.

GT-R yine selefi olan Skyline serilerine verilen ve ilk defa bir Avustralya otomobil yayını olan Wheels’in Temmuz 1989 baskısında sözü edilmiş olan Godzilla lakabını korumuştur.

Nissan’ın hızlı otomobiller konusundaki maharetini hepimiz biliyoruz. Peki ya bu otomobillerin takibi? Firma tarafından geliştirilen yeni GT-R Drone dünyanın en hızlı drone’ları arasına girmeye aday. Quadcopter yapıya sahip bu drone 0-100 km hızlanmasını tam olarak 1.3sn’de gerçekleştiriyor. 3.8 litrelik 24 supaplı V6 motora sahip 2017 GT-R’ın yeni partneri bakalım pistlerde neler yapacak.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK