Nintendo’nun İlk Mobil Uygulaması Satışa Çıkıyor

Nintendo’nun İlk Mobil Uygulaması Satışa Çıkıyor

0
PAYLAŞ

Özellikle konsol oyunlarıyla 90’lı ve 2000’li yıllarda fırtına gibi esen Japon video oyun üreticisi Nintendo zamanla mobil çağın gerisinde kalmıştı. Mobil platformlarda da varlığını kanıtlamak isteyen şirket, bu amaçla geliştirdiği ilk mobil uygulaması Miitomo’yu satışa sunmaya hazırlanıyor.

nintendo mobil uygulaması

Miitomo pek çok kişinin düşündüğünün aksine bir mobil oyun değil. Farklı bir online mesajlaşma uygulaması olarak tanımlanan Miitomo’da kendinizi sanal karakterler yoluyla tanımlıyorsunuz. Giyim, saç ve aksesuarların oyun içi parayla satın alınabildiği uygulamada dilerseniz bu aksesuarları mobil ödeme yoluyla da satın alabilmek mümkün. Bunların dışında oldukça interaktif bir uygulama olduğu belirtilen Miitomo’nun üstün bir emoji desteğine de sahip olduğu söyleniyor.

Birkaç hafta önce ön siparişe açılan Miitomo, Nintendo’nun Twitter’dak açıklamasına göre 17 Mart’tan itibaren genel satışa açılacak. Bu genel satışın ilk etapta Japonya’da gerçekleşeceği, yavaş yavaş küresel olarak dağıtımların süreceği de gelen bilgiler arasında yer alıyor. Bakalım bir dönemin efsane konsol ve konsol oyunu üreticisi Nintendo, yeniden yükseliş planları kapsamında mobil sektör pastasından kendisine bir pay alabilecek mi?

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK