Nintendo Wii U Üretimi Bitebilir

Nintendo Wii U Üretimi Bitebilir

0
PAYLAŞ

Nintendo Wii U üretimini bitirebilir. Son söyletilere göre Nintendo bu yıl Wii U üretimini bitirebilir.

nintendo-wii-u

Son haberlere göre, Nintendo’nun taşınabilir oyun konsolu Wii U’nun üretimi yakın zamanda bitebilir. Yeni bilgiler, şirketin Wii-U üretimini bul yıl sonlandıracağını yönünde. Elbette Nintendo cephesinden şu an konuyla alakalı herhangi bir açıklama yok.

Nintendo’nun yeni bir taşınabilir oyun konsolu tasarladığı ve Wii U’nun tarihe gömülmesinin ardından yoluna bu yeni cihazla devam edeceği düşünülüyor. Nintendo NX olarak isimlendirilen yeni ürün, tablet ve konsol karışımı bir cihaz olacak.

Üretimin sonlandırılacak olmasının en önemli sebeplerinden biri Wii U’nun yüksek satış başarısı elde edememesi denilebilir. Halihazırda hem iOS hem de Android tarafında tabletler mobil oyun konusunda kullanıcıların beklentilerinin büyük bir bölümünü karşılıyor. Dolayısıyla kullanıcıların büyük bir bölümü üçüncü bir taşınabilir oyun konsoluna sıcak bakmıyor diyebiliriz. Aynı zamanda Wii U için üretilen içerik çeşitliliğinin az olması da önemli bir sebep. Keza kullanıcılar çok daha fazla seçeneğin yer aldığı platformlara yöneliyorlar.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK