Nintendo Konsolunun Yeni Kontrol Cihazı Göründü

Nintendo Konsolunun Yeni Kontrol Cihazı Göründü

0
PAYLAŞ

Nintendo konsolunun yeni kontrol cihazı göründü. Nintendo’nun bu yıl sonunda satışa çıkartacağı düşünülen konsolunun yeni kontrol cihazı göründü.

nintendo-konsol

Dün hazırladığımız bir haberimizde Nintendo’nun taşınabilir oyun konsolu Wii U üretimini bitirebileceğini belirtmiştik. Son bilgilere göre Nintendo, bu yıl sonu itibariyle Wii U üretimini tamamen sonlandıracak. Özellikle son dönemlerde hem iOS hem de Android cephesinde mobil aygıtlardaki oyunlar, taşınabilir oyun konsollarının önünü kesiyor. Dolayısıyla şirketin bu yönde adım atması mantıklı denilebilir.

Nintendo bir yandan da yeni oyun konsolu üzerinde çalışıyor. Son olarak bu sene sonunda piyasaya çıkması beklenen yeni oyun konsoluyla alakalı kontrol cihazının bazı detayları ortaya çıktı ve birkaç görsel paylaşıldı. Her ne kadar geçtiğimiz dönemlerde ortaya çıkan haberlerde, yeni oyun konsolunun ön kısmında herhangi bir fiziksel düğmeye yer verilmeyeceği belirtilmiş olsa da; son fotoğraflara göre ön kısımda yalnızca yön ve kontrol işlevlerini gerçekleştiren analog bulunuyor.

Dokunmatik ekran üzerinden kontrol edilecek olan yeni oyun konsolunda 3.5 mm’lik kulaklık çıkışı da yer alıyor. Şimdilik Nintendo cephesinden gelen herhangi bir doğrulama ya da onay haberi yok. Ancak, az önce de belirttiğimiz üzere Wii U’da istediği başarıyı yakalayamayan şirketin yeni alternatif yollar aradığı ve söylentilere göre bu yeni konsolu yıl sonu itibariyle satışa çıkaracağı düşünülüyor.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK