Nikon Akıllı Telefon Üretmeye mi Hazırlanıyor?

Nikon Akıllı Telefon Üretmeye mi Hazırlanıyor?

1
PAYLAŞ

Kamera denilince akla gelen ilk isimlerden olan Nikon, pazardaki değişimin farkına varmış olacak ki yenilikçi ürünler için çalışmalara başladığını açık eden açıklamalar yapıyor.

Akıllı telefonlarda kullanılan üst düzey kameralar artık giriş seviyesindeki dijital fotoğraf makinelerinden pek de aşağı kalmayan bir performans sergiliyor. Bu alanda pazarın büyük payına sahip iki isim olan Canon ve Nikon, geçen yıl gerçekleşen 750 Milyon akıllı telefon satışı nedeniyle yeni planlar içine olabilir.

nikon_haber1

Pazardaki değişime yönelik her fırsatta  açıklamalar yapmaktan geri durmayan Nikon yöneticileri, yeni konseptler için çalıştıklarını dile getiriyor. Şirketin yönetim kurulu başkanı Makoto Kimura, “Mevcut kamera konseptini değiştirecek ürünler yaratmak istiyoruz.” diyerek düşüncesini açık bir şekilde ortaya koydu.

Bu söylemlerin arkasında bir akıllı telefon çalışmasının mevcut olup olmadığına ilişkin bir bilgi mevcut değil ancak gelecek fotoğraf odaklı bir akıllı telefon –ki muhtemelen Android işletim sistemine sahip – pazardaki dengelere yeni bir boyut getirecektir diye düşünüyoruz.

Windows 8.1’in Tüm Önemli Yenilikleri Bu Yazıda

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK