Nexus Üretimi 3 Yıl Boyunca HTC’ye Emanet!

Nexus Üretimi 3 Yıl Boyunca HTC’ye Emanet!

0
PAYLAŞ

Tayvanlı şirketin Google ile anlaşarak önümüzdeki aylarda yeni bir Nexus tanıtacağı düşünülüyordu. Yeni iddialara göre HTC üç yıllık Nexus üretimi için anlaşma imzaladı.

Nexus Üretimi 3 Yıl Boyunca HTC'ye Emanet!

Bir süredir Nexus cihazların akıbeti merak konusu olmuşken, bazı kaynaklar HTC’nin yeni bir Nexus telefon hazırlığında olduğunu yazmıştı. Eli güçlü olan iddialar bugün daha da güçlendi. My Drivers adlı kaynağa göre HTC, Nexus programına kombine aldı! Söylentiye göre şirket Nexus üretimi için 3 yıllık anlaşma imzalamış. Yani HTC bu yıl sadece 5 ve 5.5 inçlik cihazları piyasaya sürmekle kalmayacak, önümüzdeki yıllarda da Nexus logolu cihazlar tasarlayacak. Üstelik aynı kaynağa göre anlaşma süresi boyunca Google, HTC dışında bir akıllı telefon üreticisi ile çalışmayacak.

HTC, son yıllarda ürettiği üst seviye cihazlarla rekabetçi konumunu korusa da akıllı telefon satışı konusunda talihsizlikler yaşıyor. Mali açıdan çok da iyi bir dönem geçirmeyen şirkete Google, Nexus projesiyle yardımcı olabilir. Yani bu anlaşma Google’a olduğu kadar HTC için de faydalı olacaktır. Neden bu kadar uzun vadeli bir anlaşma imzalandı bunu bilmiyoruz.

HTC’nin tasarladığı en son Nexus, Nexus 9 tablet olmuştu. Bu model de epey eskidi. Şimdi ise daha güncel bir HTC bizleri karşılayacak. Geçtiğimiz yıl Nexus 5X’e imzasını atan LG de resmen Nexus tasarımına devam etmeyeceğini onaylamıştı. Bu durumda şu bilgilerle HTC’den bir Nexus beklentisi yanlış olmaz gibi görünüyor.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK