Netflix’ten Speedtest’e Rakip Hız Ölçüm Sitesi: Fast.com

Netflix’ten Speedtest’e Rakip Hız Ölçüm Sitesi: Fast.com

0
PAYLAŞ

Dünyanın en büyük medya sağlayıcı portalları arasında bulunan Netflix, yeni hizmeti olan internet hız ölçüm aracı fast.com’u kullanıma sundu. Şuanda bu alanda lider olan Speedtest’e büyük bir rakip olması beklenen hız ölçüm sitesi, ilk bakıldığında yalınlığı ve sadeliğiyle dikkat çekiyor.

fast.com

Veri indirme hızlarını kullanıcılar ile sade tasarımı sayesinde kolaylıkla paylaşan Fast.com, şuanda yalnızca Netflix’in Amerika veri merkezlerinde bulunan sunucularıyla beraber çalışıyor. Netflix’in yayınladığı basın bülteninde platformun her bölgede doğru sonucu vermesi konusunda çalışmaların sürdüğü ve en az 7 bölgede yapılandırılacak sunuculardan kararlı bir şekilde hız ölçümü yapılabileceği belirtildi. Ayrıca kullanıcılar dilerse site içerisinden Speedtest’e bağlanarak iki sitedeki test sonuçlarını karşılaştırabiliyor.

Sitenin yaratıcısı Netflix, abonelerine ne kadar veri kullandıklarını göstermek için bir download aracı sunmuştu. Şirket şimdi de fast.com üzerinden oldukça basit bir şekilde veri indirme hızlarını kullanıcılarla paylaşmayı planlıyor. Bakalım bir süre önce Türkiye pazarına sessiz sedasız bir giriş yapan Netflix, yeni hizmetiyle hız konusunda takıntılı kullanıcıların ilgisini ne kadar çekmeyi başaracak?

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK