Moto X Play Orta Seviye Telefonları Terletecek

Moto X Play Orta Seviye Telefonları Terletecek

0
PAYLAŞ

Motorola’nın dün gerçekleştirdiği etkinlikte tanıttığı akıllı telefonu Moto X Play, fiyat / performans oranıyla orta segmentte iddialı olacağını gösteriyor.

moto-x-play-2015

Motorola’nın dün gerçekleştirdiği etkinlikte tanıttığı Moto X modellerinden düşük donanımlı Play modeli sahip olduğu donanımı ve fiyatıyla orta seviyede bir çok üreticiyi zora sokacakmış gibi gözüküyor. 5.5 inç boyutunda Full HD çözünürlüklü ekrana yer verilen telefonda tercih edilen işlemci platformu ise 6 çekirdekli Snapdragon 615 olarak karşımıza çıkıyor. 2GB sistem belleğinin yer aldığı akıllı telefonda 16GB ve 32GB depolama seçenekleri yer alırken, 128 GB’a kadar MicroSD kart desteği de atlanmamış.

Moto X style modelinde kullaınlan 21MP çözünürlüklü ve f/2.0 diyafram açıklığına sahip kameranın yer verildiği Moto X Play modelinde video kaydı Snapdragon 615’in 4K’yı desteklememesinden dolayı 1080p ile sınırlı tutulmuş. Ön tarafta ise 5 MP çözünürlüklü ve 88 derece görüş açısına sahip telefonun ön yüzeyinde ayrıca stereo ses için çift hoparlör yer alıyor. Telefonun en heyecan verici yanı ise pil tarafında karşımıza çıkmakta. 3630 mAh kapasiteli pil ile 48 saat kullanım süresi hedefleyen Motorola, telefonun hızlı dolabilmesi için de TurboŞarj özelliğini desteklemekte. Ağustos ayında 299$ fiyat ile 60 ülkede satışa sunulması beklenen Moto X Play’in fiyat/performans oranıyla piyasadaki bir çok telefonu zora sokacağını söyleyebiliriz.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK