Mobil Veri Trafiği Patlayacak!

Mobil Veri Trafiği Patlayacak!

0
PAYLAŞ

Akıllı telefonların adeta vazgeçilmez olduğu şu günlerde hızla büyüyen bir veri trafiği alanı var. Bu alan elbette ki mobil veri trafiği. Mobil cihazların popülerliğini her geçen gün arttırarak sürdürdüğü şu günlerde bizleri çokta şaşırtmayan bir veriyle karşılaşıyoruz. Dünya çapında mobil veri trafiğinin 2013 yılında %81 büyüdüğünü gösteren rakamlar mobil veri trafiğinin gelecekte çok daha hızlı bir şekilde büyüyeceğini ortaya koyuyor.

Cisco’nun açıkladığı en güncel raporlarda yer alan bir kıyaslama mobil veri trafiğinin dünya çapında geçen yıl ne boyutlarda büyüdüğünü gözler önüne seriyor. Cisco’nun verilerine göre dünya çapında geçtiğimiz yıl büyüyen mobil veri trafiği 2000 yılında internet trafiğinin artmasından tam 18 kat daha fazla büyüme göstermiş.

2014_02_13_Traffic

Güncel olarak yayınlanan global mobil veri trafiği verilerinde en dikkat çeken noktalardan biriside kişi başına kullanılan mobil veri yoğunluğu. 2013 yılı verilerine göre aylık kişi başına mobil veri trafiği payı 356 MB veri ancak mobil veri trafiği bu şekilde büyümeye devam ederse 2018 yılında bu rakamın aylık kişi başına 3GB veri olması ön görülüyor.

Sony Xperia G Ortaya Çıktı!

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK