Galeri: Mini Cooper Karavan Kampa Hazır

Galeri: Mini Cooper Karavan Kampa Hazır

0
PAYLAŞ

Mini, geçtiğimiz yıllarda seriye yeni modeller eklemekle meşguldü. Bu süreçte Clubman, Countryman ve Roadster modelleri karşımıza çıktı. Ancak ürün gamını genişleten firma artık mevcut modeller üzerinden konseptler geliştiriyor.

Cenevre Otomobil Fuarı’nda ticari van konsepti olan Clubvan’ı gösteren Mini, şimdi ise kamp tutkunları için geliştirdiği iki yeni konsept ile karşımızda; Mini Swindon ve Mini Cowley.

Mini Rocketman Yollara Çıkmaya Hazırlanıyor

Aslında bu iki konsept, araçlardan çok aksesuarları gösterme amaçlı. Zira Mini modellerinde teknik anlamda bir yenilik bulunmuyor. Tanıtım amaçlı olarak sergilenen Mini Cooper S JCW ve Mini Countryman S modelleri, sadece farklı renk ve desenleriyle benzerlerinden ayrılıyor. Araçların üst kısmına yerleştirilen taşıma demirleri de S versiyonlarda görmeye alışık olmadığımız bir aksesuar.

Mini Cowley karavan konsepti, aracın arkasına bağlanan ufak bir karavana sahip. Mini’nin tasarımına uygun olarak tasarlanan bu karavanın içerisinde her türlü lüks mevcut; İki kişilik yatak, iki adet gaz ocağı, su tankı ve pompasıyla birlikte bulaşık bölümü, buzdolabı için ayrılmış bölüm, TV/DVD ve Hi-Fi sistemi. İki kişiyi rahat ettirebilecek bu karavanın kapıları ise her iki tarafa sürgülü şekilde yerleştirilmiş.

Mini Swindon ise daha kompakt bir çözüm. Aracın üstüne yerleştirilebilen bir çadırdan oluşan bu konsept, birkaç dakika içinde açılıp uyumaya hazır hale geliyor. Aracın üstünde olması sayesinde de hayvanlardan yüksekte, güvenli bir alan sunuyor.

Mini, Swindon ve Cowley konseptlerinin üretimi konusunda bir açıklama yapmadı.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK