Mıknatıslı Kılıflar Telefonunuzu Bozabilir!

Mıknatıslı Kılıflar Telefonunuzu Bozabilir!

0
PAYLAŞ

Akıllı telefonunu dış etkenlerden korumak isteyenlerin en fazla tercih ettiği iki aksesuar ekran koruyucu ve pencereli kılıflar. Çoğusu mıknatıslı olan pencereli kılıflar kısa vadede telefonunuzu koruyor gibi görünse de aslında uzun vadede çok ciddi donanımsal sorunlar yaratabilir.

telefon-kılıfı

Her türlü fiziksel darbe ve hasara karşı cihazları koruyan ve sunduğu işlevlerle telefonlara kullanım kolaylığı da sağlayan kılıflar eğer kalitesizse akıllı telefonlara geri dönüşü olmayan büyük zararlar verebiliyor. Araştırmalara göre mıknatıslı yapıya sahip olan kapaklı kılıfların bir süre sonra akıllı telefonların ekran ve dokunmatik devrelerine zarar verdiği iddia edildi. Mıknatısların sürekli birbirini çekmesiyle dokunmatik sapmaları ve ekranda renk bozukluklarının olabileceği söyleyen bilirkişiler, bu tür aksesuarların kullanılması durumunda da cihazlarının garanti kapsamı dışında kalabileceğini söyleyerek kullanıcıları uyarıyor.

Kullanıcıların bu tür tatsız durumlar yaşamamaları için üreticilerin belirlediği aksesuarların kullanılması gerektiğinin altı çiziliyor. Ayrıca özellikle Uzakdoğu ve Çin menşeili fason üreticilerin ürettiği ucuz ve kalitesiz kapaklı kılıfların da akıllı telefonları bozabileceği ve kullanıcılara maddi açıdan zararlar verebileceği söyleniyor.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK