Microsoft Nokia’nın Gelecek Yıl 2 Android Telefon Çıkaracağını Belirtiyor

Microsoft Nokia’nın Gelecek Yıl 2 Android Telefon Çıkaracağını Belirtiyor

0
PAYLAŞ

Nokia’nın yaşadığı karanlık günlerin ardından Finlandiyalı telekominikasyon firmasını satın alan Microsoft bir süre önce istenilen başarının sağlanamamasının ardından Nokia ile yollarını ayırdı. Fakat bir süredir gündemde olan ve merakla beklenen Android işletim sistemine sahip Nokia akıllı telefonların 2017 yılı ikinci çeyreği başında karşımıza çıkacağını da Microsoft yetkilileri açıkladı.

Nokia efsanesi tüm hızıyla pazarda liderliğini sürdürürken birden ortaya çıkan Android ve iOS işletim sistemleri Nokia’yı tereddütte bıraktı. Firma kendi yazılımı olan Symbian’ı kullanma konusunda ısrar edince de engellenemez çöküş başladı. Windows Mobile işletim sistemine sahip cihazlarla çıkış arayan firma başarılı olamayınca Microsoft tarafından satın alındı. Lumia serisinin en başarılı örneklerinin ortaya çıktığı bu birleşme de başarılı olmayınca firmalar yollarını ayırdı.

Bir süredir gündemde olan D1C kod adlı akıllı telefon firmanın tam anlamıyla Android işletim sistemine sahip ilk akıllı telefonu olabilir. Android 7.0 Nougat ile piyasaya çıkması beklenilen cihazın özellikleri orta sınıfta yer aldığını gösteriyor. Snapdragon 430 işlemci, Adreno 505 grafik işlemcisi ile karşımıza çıkmasını beklediğimiz cihazın 3GB RAM’e sahip olduğu söyleniyor.

Fakat Microsoft’tan gelen habere göre Nokia 1 değil 2 akıllı telefonu 2017 yılının ikinci çeyreği başında piyasaya sürecek. Amiral gemisi sınıfında mutlaka bir cihaz tanıtması beklenen Nokia’nın nasıl bir cihaz hazırlığında olduğu merak konusu. Piyasaya sürdüğü akıllı telefonlarda tasarım ve kamera başarısı konusunda her zaman beğeni toplayan Nokia’nın yeni akıllı telefonlarını merakla bekliyoruz.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK