Microsoft Lumia Serisinden Nokia Adını Sildi

Microsoft Lumia Serisinden Nokia Adını Sildi

0
PAYLAŞ

Nokia’yı satın aldıktan sonra Microsoft markalı telefonlarını beklediğimiz marka, Nokia Lumia markasını Microsoft Lumia olarak değiştirdi.

Son zamanlarda yeni işletim sistemi Windows 10 ve Windows 10 ismi ile gündemde olan Microsoft, diğer yandan mobil çalışmalarına da devam ediyor. Bildiğiniz gibi Nokia’yı satın alan Microsoft, kendi markasını taşıyan aslen Nokia markalı telefonları da piyasaya süreceğini duyurmuştu. Bunun ilk meyvesi de yakında piyasaya çıkıyor. Microsoft Lumia adı altında bir ürünü çok yakın zamanda piyasaya sürmeye hazırlanan Microsoft, bu durumu da gizlemiyor.

lumia-628x300

Microsoft Lumia markası ile piyasaya sürülecek olan ilk telefon için Microsoft, Nokia’nın sitesindeki sayfaları da değiştirmeye başladı. Microsoft, 10 yıllığına cihazlarda Nokia ismini de kullanmak üzerine anlaşma yapmıştı. Yani aslında Nokia adını öldürmüyor, fakat Lumia serisi artık Nokia Lumia değil, Microsoft Lumia adıyla piyasaya sürülecek. Microsoft Nokia markalı dumbphone modellerini yine satmaya devam edecek. Nokia 130 gibi daha giriş seviyesi cihazlar yine satılmaya devam edecek, fakat Nokia’nın öne çıkan üst seviye modellerinin tamamı artık sadece ve sadece Windows Phone çalıştıran modeller olacak.

Geçen senenin bu çeyreğinde 8.8 milyon adet Lumia satan Nokia’dan sonra Microsft son çeyrekte 9.3 milyon adet Lumia satmayı başardı. Microsoft, Microsoft Lumia telefonlar ile bu performansı daha da yukarılara taşımanın hesabını yapıyor.

Microsoft akıllı saat yakında tanıtılabilir

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK