Microsoft Lumia 650 Bu Hafta Satışa Çıkıyor

Microsoft Lumia 650 Bu Hafta Satışa Çıkıyor

0
PAYLAŞ

Microsoft Lumia 650 bu hafta satışa çıkıyor. Uzunca bir süredir beklenen Microsoft Lumia 650 duyurusu gerçekleşti. Giriş seviyesi akıllı telefon, bu hafta satışa çıkıyor.

microsoft-lumia-650

Windows 10 Mobile tarafında uzunca bir süredir beklenen giriş seviyesi akıllı telefon Lumia 650’ye dair haberler gelmeye devam ediyor. Şirketin, geçtiğimiz aylarda bu modelin tanıtımını gerçekleştireceği gündeme gelmiş; ürünün bazı teknik ve tasarım ayrıntıları belirtilmişti. Ürünle alakalı en önemli ayrıntı ise birkaç hafta önce ortaya çıktı. Henüz akıllı telefonun tanıtımı yapılmadan, İngiliz bir satış sitesinde ön siparişe açılmıştı. Ve nihayet beklenen oldu: Microsoft, Lumia 650’yi resmî olarak duyurdu.

Giriş seviyesi akıllı telefonlar arasında ikinci Windows 10 Mobile yüklü model olarak dikkat çeken Lumia 650, kısa bir süre içerisinde satışa çıkartılacak. Continuum desteğinin sunulmayacağı modelin teknik ayrıntıları da geçtiğimiz dönemlerde ortaya çıkmıştı. 5 inç’lik AMOLED yapıdaki ekranda HD çözünürlükte görüntüler oluşturulabiliyor. Snapdragon 212 yonga setinin kullanıldığı akıllı telefonda 1.3 GHz’lik dört adet Cortex-A7 işlemcisi görev alıyor. 1 GB RAM’e ek olarak depolama tarafında ise 16 GB’lık kapasite sunuluyor. Ancak buna ek olarak microSD kart yuvasıyla birlikte dahili depolama alanını artırmak mümkün hale geliyor. 2000 mAh kapasitede bataryaya sahip akıllı telefonun arka kısmında 8 MP, önde ise 5 MP’lik kameralar bulunuyor.

Ürünün 200 dolar fiyat etiketiyle bu haftadan itibaren satışa çıkacağı da belirtilenler arasında.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK