Microsoft Android Wear İçin Outlook Arayüzü Geliştirdi

Microsoft Android Wear İçin Outlook Arayüzü Geliştirdi

0
PAYLAŞ

Yazılım devi Microsoft her ne kadar Windows Mobile’ı geliştirmeye devam etse de bir yandan Android ve İOS platformu için uygulamalar geliştirmeye, arayüzler hazırlamaya devam ediyor. Bu çalışmaların son ürünü olarak Microsoft Outlook arayüzü Android Wear’da karşımıza çıkıyor.

A-deeper-look-at-Outlook-for-Android-Wear-3

Microsoft’un mobil tarafında işlerin çok iyi gittiğini söylemek şuan için zor. Her geliştirdiği arayüzle ve yeni Windows Mobile yazılımı ile bir adım daha ileriye gitse de Windows Phone olarak adlandırılan akıllı telefonlar hala bekleneni vermiş değil. Pazar konusunda da çok düşük seviyelerde seyreden Windows Phone’lar, Nokia ile anlaşmanın da feshedilmesinden sonra tamamen Microsoft’un göstereceği başarı ile odaklı olarak gelişecek.

Öte yandan hali hazırda en çok kullanılan akıllı telefon işletim sistemi olan Android platformu her geçen gün kendini yenilemeye, farklı alanlarda karşımıza çıkmaya devam ediyor. Geçtiğimiz yıl tanıtılan ve oldukça ilgi çeken Android Wear, akıllı saatlerde giyilebilir teknoloji ürünlerinde Android deneyimini kusursuz yaşatmayı hedefliyor. Google I/O 2016 etkinliğinde tanıtılan Android Wear 2.0 ile platform bir adım daha ileriye taşınmış durumda.

Android için uygulamalar geliştiren hatta bu işletim sisteminin kişiselleştirilebilir arayüzüne kendi imzasını atmak isteyen yazılım devi, Arrow Launcher ile akıllı telefonlara girmişti. Windows Mobile işletim sisteminde Android uygulamalarının çalışabileceği, bu sayede teknoloji devinin uygulama çeşitliliği ve akıcı performansı bir arada isteyen kullanıcıları kendi tarafına çekeceği söylentileri de uzun süredir gündemi meşgul ediyor fakat Windows Mobile 10’un piyasaya sürülmesi bu beklentinin başka bahara kaldığını gösteriyor.

Yazılım savaşlarının her geçen gün daha da kızıştığı günümüzde Microsoft Android’i ya da İOS’u yakalayabilecek mi hep birlikte göreceğiz. Ama firmanın yayınladığı uygulamalar,arayüzler bir hazırlığın habercisi gibi. En azından Microsoft rakiplerinin yaptığı gibi uygulama paylaşımı konusunda cimri bir tutum sergilemiyor diye de düşünebiliriz.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK