Microsoft akıllı saat yakında tanıtılabilir

Microsoft akıllı saat yakında tanıtılabilir

0
PAYLAŞ

Microsoft akıllı saat beklediğimiz firmaların başında geliyor. Windows 10 ile birlikte her platformda olmak isteyen Microsoft’un yeni durağı akıllı saat olacak.

Teknolojinin son trendi akıllı saatler pek çok farklı firma tarafından piyasaya sunuluyor. Fakat asıl Apple’ın akıllı saatini piyasaya sürmesinden sonra tıpkı akıllı telefon pazarını hareketlendiren iPhone gibi, akıllı saat pazarının da hareketlenmesi bekleniyor. Microsoft akıllı saat pazarına özellikle Windows 10 için girmek istiyor. Windows 10’u artık her platformda tek bir işletim sistemi hissiyatıyla kullandırmak isteyen şirket, bu yüzden de akıllı saat pazarına önem veriyor.

newtabletwatch388

İlk Microsoft akıllı saat girişimi aslında 2004 yılında piyasaya sürülen SPOT olmuştu. Fakat piyasanın daha akıllı saate hazır olmaması yüzünden Microsoft’un ürünü beklenen başarıyı yakalayamamıştı. SPOT (Smart Personal Objects Technology) aslında Microsoft’un akıllı ev elektroniği ve giyilebilir teknoloji ürünlerine verdiği genel isimdi. SPOT ürünleri o zamanlarda pek başarılı olamayınca da 2008 yılında teknoloji mezarlığına gömüldü. Şimdi ise Microsoft akıllı saat pazarıne tekrar girmeyi planlıyor.

Forbes’un anonim kaynaklardan aldığı bilgiye göre Microsoft akıllı saat kalp atış hızınızı pasif olarak ölçebilecek. Pasif olarak kalp hızı ölçmesi cihazın bataryasına daha az yük olacağı için buradan Microsoft’un özellikle uzun bir şarj ömrü hedeflediğini söyleyebiliriz. Ancak cihazla ilgili konuşulan asıl önemli dedikodu ise Microsoft akıllı saat için Android ihtimali de bulunması. Şirket hem Windows hem de Android’li modelleri piyasaya sürmeyi planlıyor olabilir. Bu dedikodunun çıkma sebebi de aşağıda bulabileceğiniz video. Geçtiğimiz haftalarda Microsoft, Android için bir akıllı saat klavyesi uygulamasını tanıtmıştı.

Taşlar yerine oturuyor diyebiliriz.

 

Elektronik Mürekkepli Elektronik Saat

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK