Michael Kors İlk Akıllı Saatini Hazırlıyor

Michael Kors İlk Akıllı Saatini Hazırlıyor

0
PAYLAŞ

Aksesuarları ve saatleri ile isminden sıkça bahsettiren Michale Kors akıllı saat pazarına girmeye hazırlanıyor. Şıklığı teknoloji ile buluşturan firmanın ürettiği saatler tasarım anlamında yine dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Firma akıllı saatlerinde Google tarafından geliştirilen Android Wear’ı kullanacak.

MK-ACCESS-1-840x628

Amerikalı moda tasarımcısı Michael Kors bir çok ünlü isimin giyim konusunda öncelikli tercihleri arasında yer alıyor. Asıl uzmanlık alanı bayan spor giyim olan firmanın ürettiği aksesuarlar da tekstil ürünleri kadar dikkat çekiyor ve beğeni topluyor. Özellikle bayanların sıkça tercih ettiği Michael Kors saatler gelişen teknolojiye ayak uyduruyor ve firma ilk akıllı saatlerini tüketicilerin beğenisine sunmaya hazırlanıyor. Saatler gücünü Qualcomm işlemcilerden alırken arayüz konusunda Android Wear karşımıza çıkıyor.

Bildiğiniz gibi Android Wear, tam olarak sizlere beraber hareket eden bilgileri sunmayı amaçlamaktadır. Telefonunuzda olan bütün bilgilerinizi ve bütün dünyayı kolunuzda gezdirebilirsiniz. Kolunuzda sadece zamanı gösteren bir cihaz yerine bütün dünyayı taşıyabilirsiniz. Ayrıca Android Wear, zamana göre tahminler yapabiliyor ve konum bilgilerini de kullanarak içeriğe hassas veriler oluşturabiliyor.

Seçenekler, her zaman bir ekran özelliğin ayarı ve bir “ekran uyandırmak için eğim”i dahil otomatik olarak ekrana ışık verir. Kullanıcılar, telefondan sesli yön bula, bisiklet de dahil olmak üzere taşıma modu seçe ve bir yolculuğa başlayabilirler. Seyahat ederken, saat yön gösterir ve dokunarak dönüşleri göstermek için titreşir. Google Fit ve benzeri uygulamaları ile, Android Wear (“OK Google, bir çalışma başlat”) sürüklemeyi destekler ve izleme çalıştırır. Gerekli sensörü spor cihazlarda, kalp aktivitesi gün boyunca veya talep üzerine otomatik olarak örneklenmiş edilebilir (“OK Google, benim kalp hızı ne”). Adım sayma, kalori harcamaları vb. da izlenmektedir. Bu özellikler arkadaş cihazları ve uygulamaları ile entegrasyon sağlayarak, Fit ekosistem içinde çalışır. Saat, bir gol yakın olduğunda, kalp özetleri ve vücut etkinlik olduğunda hedefe ulaşmanı belirterek kartları ile başarıları pekiştirir.

Michael Kors’ta kendine has temalarını içeren bu metal deri ve silikon kayışlı saatleri kullanıcıların beğenisine sunarak şıklığı teknoloji ile buluşturmaya hazırlanıyor. Saatlerin başlangıç fiyatı 350$ olarak belirlenmiş durumda.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK