Mesuit Kılıf iPhone’da Android Deneyimi Sunuyor

Mesuit Kılıf iPhone’da Android Deneyimi Sunuyor

0
PAYLAŞ

Akıllı telefon pazarında büyük bir iOS, Android savaşının olduğu yadsınamaz gerçek. Birçoğumuz iki platformdaki akıllı telefonların da bir takım özelliklerini beğeniyor fakat kullanamıyorduk. Mesuit kılıf sayesinde artık iPhone’larda Android deneyimi yaşamak mümkün.

mesuit

iPhone, Apple tarafından tasarlanan ve üretilen multimedya ve internet özelliklerini destekleyen akıllı telefondur. İlk modeli 28 Haziran 2007’de tanıtılmıştır.

iPhone’da dahili kamera, yazılı mesajlaşma ve görsel sesli mesajlar, taşınabilir medya çalar, Safari internet tarayıcısı, e-posta ve kablosuz internet özellikleri bulunmaktadır. Kullanıcı arayüzü çoklu dokunmatik ekrana uygun olarak fiziksel klavye yerine sanal klavye özelliği ile birlikte oluşturulmuştur. 3. parti yazılım desteği de bulunduran iPhone, 2008’in ortalarında faaliyete geçen App Store sayesinde 1.3 milyon’dan fazla Apple tarafından onaylanmış uygulamayı desteklemektedir. Bu uygulamalar App Store içinde yirmi farklı türe ayrılarak listelenmektedir.

Android ise; Google ve Open Handset Alliance tarafından, mobil cihazlar için geliştirilmekte olan, Linux tabanlı özgür ve ücretsiz bir işletim sistemidir. Sistem açık kaynak kodlu olsa da, kodlarının ufak ama çok önemli bir kısmı Google tarafından kapalı tutulmaktadır. Google tarafından ücretsiz olmasının sebebi, sistemin daha hızlı ve çabuk gelişmesi, birçok popüler marka tarafından kullanılması ve bu sayede reklamlarını daha fazla kişiye ulaşmasını sağlamaktır. Google, Android sistemi üzerinde çalışan Google Play marketteki oyun ve uygulamalar üzerinde aldığı reklamları yayınlayarak para kazanmaktadır. Android’in desteklenen uygulama uzantısı “.apk”dır.

Her ne kadar iki ekosistemin kendine has özellikleri olsa da Android camiasında cihaz çeşitliliği ve uygulama sayısındaki fazla alternatif çoğu zaman çekici olmuştur. Fakat Apple’ın akıllı telefonları da başta tasarımsal konuda olmak üzere bir çok konuda beğeniliyor ve büyük bir hayran kitlesi mevcut. Yine de bir çok kullanıcının içinden geçirdiği keşke iPhone’da Android kullanabilsem isteği Mesuit kılıf sayesinde mümkün oluyor.

Kendi nano sim kart girişi de bulunan kılıf iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6S ve iPhone 6S Plus’ta kullanılabiliyor. iPhone 6 ve iPhone 6S’e 1.700 mAh, iPhone 6 Plus ve iPhone 6S Plus’a 2500 mAh ek batarya desteği de sağlayan kılıf MediaTek MT6753 işlemci, 2GB RAM ve 16GB dahili hafızaya da sahip. 150$ ve 165$ fiyat etiketleri ile satışa çıkan kılıflar aslında iPhone’ları akıllı telefon ekranı olarak kullanan bir cihaz olarak da nitelendirilebilir.

 

 

 

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK