Mercedes’ten Uçuk Tasarımlı Arazi Aracı

Mercedes’ten Uçuk Tasarımlı Arazi Aracı

3
PAYLAŞ

Mercedes’in polis aracı olarak hazırladığı konsept, firmanın SUV modellerinin gelecekte nasıl görüneceğine dair sinyaller veriyor.

Mercedes, geleceğin polis aracı olarak bir SUV (Arazi ve şehir aracı) tasarlamaya girişmiş. Firmanın kendi bünyesindeki Mercedes Benz Advanced Design Studio’da çalışan tasarımcıların hazırladığı konsept, gücü ve araziye uygun tasarımıyla polislere her zeminde avantajlı bir araç sunmayı hedefliyormuş. Fakat bu proje sonucunda ortaya çıkan araç öyle beğenilmiş ki firma bunu kendi SUV serilerinin geleceği olarak görmeye başlamış. Sonunda da ortaya Ener-G-Force adlı konsept çıkmış.

Ön bölümden baktığımızda alıştığımız Mercedes çizgilerini görmek mümkün. Geniş ızgara ve yıldız şeklindeki logo bugün gördüğümüz modellerden pek farklı değil. Fakat özellikle yandan ve arkadan bakıldığında Mercedes’te görmeye alışık olmadığımız çizgiler karşımıza çıkıyor. Bu açılardan bakıldığında araç, Amerikan SUV modellerini andırıyor. Bu konseptin firmanın G serisi SUV modellerinin geleceğini simgelediği belirtilmiş. Fakat görsel anlamda arada çok fazla bağlantı kurmak mümkün olmuyor.

Ener-G-Force konsepti geri dönüştürülmüş su ile çalışıyor. Sudan hidrojen elde eden sistem daha sonra bunu yakıt hücrelerine gönderiyor ve araç harekete geçiyor. Elbette bu teknoloji günümüz şartlarında pratik şekilde kullanılmıyor. Hedef 2025 yılında aracı tümüyle hidrojenle çalışır şekilde üretmek.

Ener-G-Force konspetinin beğenilmesi Mercedes’i farklı düşüncelere yönlendirebilir. Belki gelen olumlu tepkiler sayesinde bu konspetten yola çıkılarak geliştirilen bir yol aracı görebiliriz. Fakat firmanın şimdilik yakın zamanda bu modeli üretmek gibi bir planı yok.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

3 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK