Merakla Beklenen Nintendo NX Resmen Doğrulandı

Merakla Beklenen Nintendo NX Resmen Doğrulandı

0
PAYLAŞ

Japon elektronik şirketi Nintendo’nun 20 milyon adetlik satış rakamına ulaşan popüler oyun konsolu Wii’den sonra yeni bir konsol modeli için kolları sıvadığı iddia ediliyordu. Kod adı Nintendo NX olduğu söylenen platformun geleceği hakkında en kesin bilgi bizzat dev şirketten geldi.

nintendo-nx

Geçtiğimiz ay görüntüleri ortaya çıkan kontrolör ve konsol kutusunun ardından hakkındaki iddialar iyice alevlenen Nintendo NX hakkında Japon şirket sessizliğini bozdu. Mali dönem sonuçlarında gelecek yıl Wii’nin devamı niteliğinde yeni bir oyun konsolu tanıtacağını açıklayan şirketin kullanıcılara verdiği tarih ise Mart 2017. Özellikleri bakımından bir hayli iddialı olacağı söylenen konsolun Miitomo gibi mobil tabanlı oyunlara da destek vereceği aktarılıyor.

Yayınlanan mali tablo açıklamalarında ayrıca Nintendo hayranları için sürpriz sayılabilecek bir haber de geldi. 1986 yılında çıkan ve geçtiğimiz günlerde 30. yaşını kutlayan The Legend of Zelda (Zelda Efsanesi), Wii U platformu için resmen yayınlandı. Oyunun güncellenecek yeni versiyonunun 2017’de yayınlanacağı, hatta Nintendo NX platformuyla aynı anda satışa çıkacağı da şirket tarafından doğrulanan veriler arasında yer alıyor. Bir dönem konsol oyunlarının vazgeçilmez markalarından birisi olan Nintendo, bakalım gelecek yıl NX platformuyla aradığı çıkışa ulaşabilecek mi?

 

 

 

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK