Meizu’nun İlk Akıllı Saati Sızdırıldı

Meizu’nun İlk Akıllı Saati Sızdırıldı

0
PAYLAŞ

Çinli teknoloji devi Meizu’nun çok yakında tanıtmaya hazırlandığı akıllı saatinden ilk görüntüler gelmeye başladı. Uygun fiyatlı ve yüksek performanslı akıllı telefonlarıyla dikkat çeken firmanın ilk akıllı saati de aynı hedefler doğrultusunda üretiliyor.

header (1)

Giyilebilir teknolojinin en önemli ürünlerinin başında gelen akıllı saatler artık oldukça yaygın bir hal almaya başladı. Apple Watch ile birlikte Samsung, LG, Asus gibi firmalar da kendi akıllı saatlerini piyasaya sürmüş durumda. Ürettiği uygun fiyatlı ve yüksek performanslı akıllı telefonlarıyla dikkat çeken Meizu da çok yakında pazarın yeni oyuncularından biri olacak gibi görünüyor.

Android Wear; Google tarafından geliştirilen, Akıllı saatler ve giyilebilir teknolojik bilgisayarlar için kullanılması planlanan bir Android sürümüdür. Android sürümü 4.3 (Android Jelly Bean) veya daha yeni, ya da iOS 8.2 sürümü veya daha yeni sürümle çalışan Google’ın eşleştirme uygulamasından sınırlı desteği ile, cep telefonları ile eşleştirme tarafından yapılır. Android Wear teknoloji ve SmartWatch form faktörü içine mobil bildirimleri ile Google Now’a entegredir.

Akıllı saatlerde hakim olan Android Wear işletim sistemi ile geleceği tahmin edilen cihazın metalik dairesel kasası üzerinde 3 adet tuş bulunuyor. Rockchip RK6321 ve Cortex A5 işlemcilerin bulunduğu cihazın 10 Ağustos’ta, Meizu Metal 2 isimli akıllı telefonla birlikte tanıtılacağı düşünülüyor.

Meizu Metal 2 ise 5.5 inç büyüklükte 1080p çözünürlükte ekrana sahip. MediTek tarafından üretilen Helio P10 işlemcisi bulunan akıllı telefonun 2GB RAM ve 16GB dahili hafızaya sahip olacağı konuşuluyor.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK