Meizu 2018 Yılı İçinde Çerçevesi Akıllı Telefon Tanıtmayı Planlıyor

Meizu 2018 Yılı İçinde Çerçevesi Akıllı Telefon Tanıtmayı Planlıyor

0
PAYLAŞ

Akıllı telefon pazarında donanımın geldiği üst seviyenin akabinde tüketiciler tasarımı birinci öncelik yapmaya başladı. Bu doğrultuda da üretici firmalar ekran çerçeve oranı konusunda iddialı akıllı telefon geliştirmek için kolları sıvadı. Çinli akıllı telefon üreticisi Meizu da gelen haberlere göre 2018 yılı içerisinde neredeyse sıfır çerçeveye sahip bir akıllı telefonu piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Xiaomi Mi Mix ile doruğa ulaşan yüksek ekran – düşük çerçeve oranına sahip akıllı telefonlara ilgi teknoloji devlerinin gözünden kaçmadı. LG ve özellikle Samsung son amiral gemisi modellerinde ekran oranını 18:9 ve 21:9 gibi ölçülere getirerek tasarım itibari ile elde tutulması kolay daha büyük ekranlı akıllı telefonlarını piyasaya sürdü. Edge ekranının kattığı etki ile şuanda Samsung Galaxy S8 her ne kadar bu alanda liderliği elinde bulunduruyor gibi görünse de Xiaomi’nin tanıtıldığında muazzam bir ilgi gören akıllı telefonu Mi Mix ideal tasarımın lideri gibi görünüyor. Bir diğer çinli akıllı telefon üreticisi Meizu da bu konuda çalışmalarını sürdürüyor.

Cihazların ön yüzeyinde bulunan ahize ve kamera için kullanılan alanın minimize edilmesini gerektiren bu tasarım oldukça şık. Bu konu ile ilgili bir diğer iddia da ekran çerçeve oranında başarılı cihazların esnek yapıda karşımıza çıkacağı yönünde. Apple ve Huawei her ne kadar klasik tasarım anlayışını benimsese de bir çok Apple hayranı iPhone 8’in ekran çerçeve oranıyla dikkat çekeceğini düşünüyor.

Meizu’nun yeni cihazı ile ilgili şuanda eldeki bilgiler Qualcomm işlemci kullanılacağı ve 15. yılına özel olarak hazırladığı bu cihazın fiyat konusunda da 500$’ın üzerinde olacağını gösteriyor.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK