Maserati Elektrikli Otomobilleri 2020’de Piyasaya Sürmeye Hazırlanıyor

Maserati Elektrikli Otomobilleri 2020’de Piyasaya Sürmeye Hazırlanıyor

0
PAYLAŞ

İtalyan otomobil üreticisi Maserati elektrikli otomobil için çalışmalarını hızlandırmış durumda. Firmadan yapılan açıklamaya göre elektrikli otomobiller 2020 yılında yollarda olacak.

Maserati, yarış ve spor arabaları üreten ünlü İtalyan otomotiv firması. 1914’te Bologna`da kuruldu. Ferrari ile ortak olan firma maddi sıkıntılar sonucu kapanmış daha sonra Ferrari’nin de sahibi olan Fiat tarafından 1993 yılında satın alınarak tekrar üretime geçmiş ve lüks otomobil firmaları arasında yerini yeniden almıştır.

Otomobil pazarında geleceğin otomobilleri şekilleniyor. Son olarak düzenlenen Paris Motor Show 2016’da firmalar konsept otomobillerini görücüye çıkardı. Konsept otomobillerde en dikkat çeken detay neredeyse tüm otomobillerin elektrikli motora sahip olması.

Elektrikli otomobillerin , otomotiv endüstrisinde ileride önemli bir etkisinin olacağı düşünülmektedir.  Bu türdeki arabaların yakıt tasarrfu yanında şehir kirliliğini düşüreceği ve karbon emisyonunu azaltacağı sanılmaktadır. Karbondioksit emisyonunun azalma derecesi elektrik üretimine bağlı olup %30’luk bir azalma beklenmektedir.

Elektrikli otomobil bir veya daha fazla elektrik motoru kullanarak, bataryalardan ve diğer enerji depolama cihazlarında depoladığı elektriği kullanarak sürülen otomobildir. Elektrik motorları ani tork verir, güçlü ve dengeli hızlanma sağlar.

Tüm bu performans özelliklerini kendi tasarım ve teknolojileri ile buluşturmak için çalışmalarını sürdüren firmalar için önemli bir lokomotif de Avrupa Birliği ülkelerinde konuşulan 2020 yılı sonrası fosil bazlı yakıtla çalışan araçların yasaklanması planı.

Maserati de kendine özgü dikkat çeken agresif tasarımıyla ortaya şüphesiz başarılı sonuçlar çıkartacaktır.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK