Mark Zuckerberg Facebook’un %99’unu Bağışlıyor!

Mark Zuckerberg Facebook’un %99’unu Bağışlıyor!

0
PAYLAŞ

Facebook’un kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg, kızı Max’in doğumu için yazdığı mesajda dünyaca ünlü sosyal paylaşım ağının %99 hissesini eşinin kurduğu Chan Zuckerberg Vakfı’na bağışlayacağını duyurdu.

mark-zuckerberg

Kızının doğumu için Facebook’taki görevinden 1 aylığına ayrılan Mark Zuckerberg, kızının doğumu için kendi Facebook sayfasına bir not yazdı. Notta yeni jenerasyonun adil ve eşit yaşamasından taraf olduklarını belirten Zuckerberg ailesi, kızının geleceği için Facebook’taki hisselerinin %99’unun aşamalı olarak vakfa bağışlanacağını açıkladı.

Buna göre her yıl 1 milyar dolar değerindeki Facebook hissesi Chan Zuckerberg Vakfı’na bağışlanacak. Hisselerin toplam değeri 45 milyar dolar olunca devir tamamlanacak ve ünlü sosyal paylaşım ağının %99 hissesi bu vakfa ait olacak. Hisse devri tamamlanınca Mark Zuckerberg eğer hayatta kalırsa 76 yaşında olacak.

Chan Zuckerberg Vakfı; dünyanın dört bir yanındaki insanları birleştirerek gelecek nesillerdeki çocuklar için eşit bir dünya yaratma amacında olan bir kuruluş. Vakfın başkanlığını Mark Zuckerberg‘in eşi Priscilla yapıyor. Bakalım Bill Gates’in açıp Zuckerberg ailesinin devam ettirdiği bu akımın sıradaki temsilcisi kim olacak?

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK