Mac ve PC Kavramlarının İlham Kaynağını Biliyor Musunuz?

Mac ve PC Kavramlarının İlham Kaynağını Biliyor Musunuz?

0
PAYLAŞ

Mac ile PC arasındaki rekabet yıllardır sürüyor. Günümüzdeki yukarıdaki resimdeki gibi genellikle “modern ve sıradan” kavramlarıyla karşılaştırılan Mac ve PC’yi bu şekilde karşılaştıran ilk yayın ise Mac Addict’ti. Dergi bu karşılaştırmasıyla Mac’e büyük bir kullanıcı kitlesi kazandırırken, teknoloji basınına da ilham kaynağı oldu.

Yakın tarihte bir takım elbiseli, bir de spor giyinimli adamı PC ve Mac olarak kısa parodilerle karşılaştıran Apple’’ın ilham kaynağı da 1996 yılında yayınlanan Mac Addict dergisindeki PC’yi ve Mac’i dahice betimleyen aşağıdaki sayfa. Gerçi günümüzde bu karşılaştırmaları yalnızca Apple yapmıyor. Günümüzde neredeyse tüm teknoloji yayınları PC ve Mac’i karşılaştırırken “modern ve sıradan” kavramlarını sıkça kullanıyor.

Sizin de gördüğünüz gibi Mac Addict, PC’yi dolaylı olarak da Windows’u; hantal, geri kalmış ve ciddi bir sistem olarak tanımlarken Mac’in; modern, şık ve hızlı olduğuna dikkat çekiyor. Bir de Mac’i temsil eden adam Jerry Seinfield mı yoksa bana mı öyle geliyor?

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK