LG’nin Yeni Amiral Gemisi G5 Modüler Tasarımlı Olabilir

LG’nin Yeni Amiral Gemisi G5 Modüler Tasarımlı Olabilir

0
PAYLAŞ

LG’nin yeni amiral gemisi G5 modüler tasarımlı olabilir. Güney Kore merkezli LG’nin yeni amiral gemisi G5 hakkında yeni çıkan söylentiler ürünün modüler tasarıma sahip olacağı yönünde.

lg-g5-moduler

Dün hazırladığımız bir haberimizde, LG’nin yeni amiral gemisi modeli G5’i MWC 2016 sırasında ziyaretçilerin karşısına çıkarabileceğini belirtmiştik. Tanıtım tarihiyle alakalı olarak Güney Koreli şirket cephesinden herhangi bir doğrulama gelmemiş olsa da, tanıtım kuvvetle muhtemel fuar kapsamında yapılacak.

Ortaya çıkan yeni söylentiler, LG G5’in modüler bir tasarıma sahip olacağı yönünde. Bu sayede telefonun alt bölümü çıkarılarak, batarya değişiminin gerçekleştirilebileceği belirtiliyor. Böylece şarj konusundaki tüm sıkıntıların ortadan kalkacağı belirtiliyor. Hazırlanan prototip görseline bakıldığında telefonun alt kısmındaki ayrılabilir bölümde microUSB arabirimi, hoparlör ve kulaklık çıkışının yer aldığı görülebiliyor.

Tanıtıma en erken ihtimalle daha bir aylık zaman dilimi var ve bu süreçte yeni söylentilerin de ortaya çıkması bekleniyor.