LG’den G5’in Kasası Hakkında Açıklama Geldi

LG’den G5’in Kasası Hakkında Açıklama Geldi

0
PAYLAŞ

Geçtiğimiz günlerde LG G5’e yapılan bir dayanıklılık testinde telefon çizilmiş ve altından plastik malzeme çıkmıştı. Şimdi konu hakkında LG’den açıklama geldi.

LG'den G5'in Kasası Hakkında Açıklama Geldi

LG, bu seneki amiral gemisi telefonu LG G5 ile metal kasaya adım atmıştı. Ancak geçen gün alüminyum gövdeye uygulanan bıçak darbeleriyle boyanın altından plastik malzeme çıkmıştı. Bu da G5’in aslında metal kasaya sahip olmadığı iddialarını ortaya çıkardı.

Bu tartışmaya LG’den hızlı bir cevap geldi. Şirket yetkilisi kısaca şunları söyledi;

Orada görmüş olduğunuz şey astar, plastik kapak değil. Bu malzeme dış boyanın tutunabilmesi için var. G5’te LM201b adında patentli bir alüminyum alaşım sistemi kullandık. Bu, otomobil ve uçaklarda kullanılmak üzere Kore’de geliştirildi. Ayrıca LM201b, diğer akıllı telefonlarda kullanılan metal yapının aksine daha hafif ve onu sağlam kılan yekpare bir yapıya sahip. Boyanın tutunması için yapılan bu işlemden dolayı telefona metal değil demenin yanlış olduğunu düşünüyorum. Sonuçta arabalarda ve uçaklarda da boya var, bunu iddia etmek arabaların metal olmadığını iddia etmekle aynı şey. Biz hem dayanıklı hem hafif hem de pürüzsüz bir telefon ürettik.

Açıklamalarla en azından telefonun hiçbir yerine plastik kullanılmadığını anlamış olduk. Esasında boyanın altında ortaya çıkan gizlenmiş bazı detaylar açıklamayı onaylıyor. Yani bu boyayla anten çizgisi gibi bazı sinir bozucu detaylar ortadan kalkmış. Peki siz LG G5’in kasası hakkında ne düşünüyorsunuz?

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK