LG’den Akıllı Saat Hamlesi

LG’den Akıllı Saat Hamlesi

0
PAYLAŞ

Akıllı saat konusundaki söylentilerin ardı arkası kesilmiyor. Bu kez trene atlayan son isim LG oldu. İşte Güney Koreli üreticinin akıllı saat planları:

Akıllı saat mobil dünya adına 2013’ün en heyecan verici gündem maddelerinden biri olarak ilk sıralardaki yerini korumaya devam ediyor. Google, Apple, Samsung derken, oyuna katılacağı iddia edilen son isim LG oldu.

lg_prada_akıllı_saat_haber1

Daha önce Samsung için çeşitli iddialar ortaya atan Güney Kore merkezli Korea Times gazetesi, LG’nin akıllı saatler için planlar yaptığını iddia etti. Çok yakında bu odaktaki ilk ürününü tanıtabileceği iddia edilen şirketin de tıpkı Samsung gibi geçmişinde bir akıllı saat deneyimi bulunuyor.

LG KF900 kod adıyla PRADA markası için üretilen cep telefonunun aksesuarı olarak stil sahibi bir saat üreten LG, sim kart girişinin bulunmadığı bu ürününde temel iletişim ihtiyaçlarını standart mobil cihazlar aracılığı ile karşılamayı amaçlamıştı. 2011 yılında çıkan bu saat, Bluetooth üzerinden cep telefonları ile haberleşebiliyordu. Arayan kişi bilgisinin ekranda görülebilmesi, sms gönderimi gibi işlemler de saatin OLED ekranından sağlanıyordu.

Samsung Galaxy S4 Aksesuarları

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK