LG, Yeni İphone İçin OLED Ekran Üretecek!

LG, Yeni İphone İçin OLED Ekran Üretecek!

0
PAYLAŞ

İphone ’un 2017 yılında birçok yeniliği beraberinde getirecek haberlerini sürekli olarak duymaktayız. Bu sefer aldığımız haberler doğrultusunda 2017 yılı için geliştirecek olan modellerinde LG ile ortaklık yolunda ilerlediğini duymaktayız.

Kullanıcıların gözünden bakıldığı zaman teknoloji devlerinin birbirlerine karşı olan rekabetlerinin olduğunu görmekteyiz ya da bizlere o şekilde geliyor diyebiliriz. Ancak Apple, LG ve Samsung çalışmalarını ortak olarak yürüttüklerine de şahit olduğumuzda aslında işler sandığımız gibi değil.

Birkaç ay öncesine kadar duyduğumuz teknoloji gelişmelerinde, LG ve Samsung Apple’ın üreteceği OLED ekranlar için rekabet içerisine gireceklerini biliyorduk.  Kısacası Apple ekran üretme konusunda LG ve Samsung ile çalışmayı planlıyordu. Samsung ve LG arasında geçen bu çekişmeyi LG’nin kazandığını söyleyebiliriz.

Daha önce LG, Google ve Microsoft firmaları için ekran üretmeye başlamıştı. Alınan son bilgilere göre artık İphoneler içinde ekran üreticisi olacak olan LG’dir.

OLED ekran ne demek diye merak edenler için ise, ekran camının dışa doğru bükülebilir özelliğini taşımasına OLED ekran denilmektedir.  Resim görselinde görüldüğü üzere dış kısma doğru bükülebilen bu ekranı yakından görme fırsatınız da olmuş oluyor.

LG tarafından daha önce hali hazırda birçok bükülebilir ekranlar ürettiğini açıklamıştı. Erkenden hazırladığı ve seri olarak ürettiği OLED ekranlarını 2017 yılında üreteceği telefon modellerinde kullanmayı düşünüyordu.

Apple ise OLED ekranları her modelde kullanmayı düşünmüyor. Özellikle 2017 Apple için büyük bir öneme sahip olduğu için bir defaya mahsus farklı bir model üreteceğini duyurmuştu. Bu sebeple bu modelde OLED ekran kullanabilir.

Haberin özeti ise, Apple gelecek yıllarda OLED ekranlar ile İphone model telefonlar üretebilir. Bu üretimi ise LG ile devam ettirebilir.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK