LG V20’nin Kamerası Rakiplerinin Gerisinde Kaldı!

LG V20’nin Kamerası Rakiplerinin Gerisinde Kaldı!

0
PAYLAŞ
LG V20 Kamera Resmi

Tüm marka telefonların kameralarını tarafsız bir şekilde test eden DxOMark şirketi bu defa LG V20 modeli için kamera testi yaptı ve notunu verdi.

Ülkemizde başta olmak üzere Avrupa ve Dünya’da LG ‘nin yeni Amiral Gemisi V20 modeli son zamanların en iyileri arasında yerini almayı başardı. Geçtiğimiz günlerde tanıtımı yapılan LG V20’nin merak edilenler listesinde ön sıralarda olduğu da biliniyor.

LG V20 Kamera

Kamera konusunda, lens ve sensör test edicisi ve puan vericisi olarak tanınan DxOMark LG V20 modelinin kamerasını enine boyuna inceledi.

LG V20’nin Kamera Özelliklerini Hatırlayalım

LG V20’nin Arka tarafında 2 adet sensör kamerası bulunmaktadır. Birisi 16 Megapiksel diğer 8 Megapiksel olan bu kameraların OIS ile birlikte gelmesi oldukça sevindirici olmuştu.

Ön kısmında ise 5 Megapiksel kamerası bulunan LG V20 ayrıca 4K video kaydı yapabiliyor.

LG V20 Kamera

DxOMark LG V20’ye Kaç Puan Verdi?

Yapılan kamera testlerinden 85 almayı başaran LG V20, bir yandan da Huawei’nin en son ürettiği Huawei Mate 9 modeli ile aynı rakamda puan almış oldu.  Video çekiminde LG G5 modeli ile örtüşen benzerliğinden dolayı 82 puan alan V20 modelinin kamera çözünürlüğü ile bu açığı kapattığı söylendi.

LG V20 için 85 Puan Yeterli mi?

Bir kamera için 85 puan nasıl bir oran diye merak edenler için, DxOMark şirketi bu güne kadar en çok Google Pixel modeline 89 puan vermişti. HTC 10 modeli 88 puan alırken, Aynı puana sahip olan Samsung Galaxy S7 Edge ve Sony Xperia X yer almaktadır.

LG V20 Kamera

87 puan alan cihazlar ise şu şekilde sıralanabilir. Moto Z Force Droid, Galaxy S6 Edge Plus, Xperia Z5 bulunuyor.

Bu puanlarla kıyaslandığına göre LG V20 modeli diğer rakiplerinin Amiral Gemisi modellerinin gerisinde kaldığını söyleyebiliriz.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK