LG V20 Modüler Tasarıma Sahip Olmayacak

LG V20 Modüler Tasarıma Sahip Olmayacak

0
PAYLAŞ

LG tarafından V serisinin ikinci üyesi olarak tanıtılması beklenilen V20’nin tanıtım tarihi yaklaştıkça cihaz hakkındaki bilgiler de netlik kazanmaya başlıyor. Gelen bilgilere göre LG V20, G5 gibi modüler tasarıma sahip olmayacak.

HiFiPlus-01-970-80

Bu yılın ilk çeyreğinde tanıttığı LG G5 modeli ile ilk modüler telefon sloganı ve G5’in oyun arkadaşları ile dikkatleri üzerine çekmeyi başaran LG, V20’de modüler tasarımdan vazgeçecek gibi görünüyor. Google’ın Project Ara modüler telefon projesini askıya almasının bu kararda etkisi olduğu belirtilse de LG modüler cihazlarını sadece G serisi ile tanıtmaya devam edebilir.

159.5 mm uzunluğunda 78.1 mm genişliğinde ve en ince noktası 7.7 mm kalınlığında olacağı söylenen yeni V20, kavisli yapısıyla 8.8 mm kalınlığa ulaşan cihazın G5’te olduğu gibi metal gövdeden oluşacağı da gelen bilgiler arasında.

Hatırlayacağınız üzere V10’un çelik ve silikon malzemeden üretilmiş gövdesi dayanıklılık adına oldukça başarılı sonuçlar ortaya koymuştu. Hatta cihazın tanıtımından önce vurgu dayanıklılık üzerinde yoğunlaşmış bunun yanında Snapdragon 808 işlemci ve 4GB RAM ile yüksek performans, 0.2 inç ikinci ekran, çift selfie kamerası ve yüksek ses kalitesi ile de başarılı bir uyum yakalanmıştı.

V20’de ise Snapdragon 820 işlemci Adreno 530 grafik işlemcisi ve 4GB RAM kombinasyonunun yer alacağı konuşuluyor. Daha önce sızdırılan tasarım görsellerinde ayrıca cihazın arkasında da G5’te olduğu gibi çift kamera lensinin olduğu görünüyor.

USB Type-C ve 3.5mm kulaklık girişinin de yer aldığı cihazın ekranının da Note 7’de olduğu gibi 5.7 inç olacağı, V10’da olduğu gibi 0.2 inçlik ikinci bir ekranın yer alacağı söyleniyor. Parmak izi sensörü ve güç tuşunun cihazın arkasında, ses açma kapama tuşlarının cihazın yanında konumlandırıldığı da tasarım görsellerinde görülüyordu. 2.5D kavisli ekranı olduğu görülen cihazın tasarım detayları G5’i anımsatırken V serisinin ilk modelindeki genel hatları da koruduğu görülüyor. Ayrıca fotoğrafta V10’un aksine V20’de tek ön kameranın yer aldığı görülüyor.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK