LG Şeffaf Bükülebilir Ekranlar Üzerinde Çalışıyor

LG Şeffaf Bükülebilir Ekranlar Üzerinde Çalışıyor

0
PAYLAŞ

Güney Koreli teknoloji devi LG geleceğin teknolojileri için çalışmalarına devam ediyor. Tüm teknoloji meraklılarının heyecanla beklediği şeffaf esnek ekranlar gerçek olmaya çok yakın.

LG, Samsung’un aksine AMOLED ekran değil de OLED ekran üretmeye devam ediyor. Esneyebilen OLED ekranlar cam yerine plastikten yapılır. Böylece üretim aşamaları daha kolay ve üretim maliyeti daha ucuzdur. Ekranlar bükülebilir durumda ancak koruyucu tabakaları sayesinde kırılmazlar. LG yetkililerine göre bu üretilen yeni teknolojik ekranlar mobil cihaz dünyasının şu zamana kadar gördüğü en ince ve en hafif ekranlar.

lg-screen-scroll-com-tr

Bu çalışmalarını daha da geliştiren firma akıllı telefonlarda kullanacağı anlaşılan esnek ve bükülebilir, şeffaf ekran patentini aldı.

Bu heyecanlandıran gelişme akıllara Samsung’un kısa süre önce aldığı katlanabilir ekranlı akıllı telefon patentini getiriyor. Fakat aradaki ciddi fark LG’nin patentinde yer alan ekranların aynı zamanda şeffaf olması.

Ekran teknolojilerinin hızla gelişmesine karşı, anakart, batarya gibi zorunlu donanımların bu yapıya nasıl entegre edileceği merak konusu.

Bükülebilir ekranların kolaylıkla üretilebildiği günümüzde tam manasıyla esnek yapıdaki cihazların karşımıza çıkmamasının sebeplerinden biri de donanım ekipmanlarının bu yapıya uygun olmaması.

İlk etapta bilgisayar ve televizyon ekranlarında kullanılması beklenilen bu teknolojinin alınan patent doğrultusunda ne zaman akıllı telefonlarda kullanılacağı merak konusu.

LG G Flex serisi ile başlattığı akımı çok yakında şeffaf ve tam manasıyla esnek ekranlarla taçlandırabilir.

 

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK