LG Ve Qualcomm G7’de Yer Alacak Snapdragon 845 İçin Çalışıyor

LG Ve Qualcomm G7’de Yer Alacak Snapdragon 845 İçin Çalışıyor

0
PAYLAŞ

Kısa bir süre önce en yeni amiral gemisi modeli LG G6’yı tanıtan Güney Kore’li teknoloji devi şimdiden yeni cihazı üzerinde çalışmaya başladı. G6’da kullandığı işlemcinin Snapdragon 835 olmaması nedeniyle oldukça eleştirilen firma öyle görünüyor ki bu kez bekleyenleri üzmeyecek ve G7’de en güncel işlemciyi kullanacak.

Akıllı telefon pazarında özellikle amiral gemisi modellere işlemci üreten Qualcomm bu konuda sektörün lider firmaları arasında yer alıyor. Piyasaya sürdüğü her işlemci ile mutlaka akıllı telefonlarda kendisine yer bulan firmanın sıradaki işlemcisi Snapdragon 845 için öyle görünüyor ki LG şimdiden rezervasyon yaptırmış durumda.

LG G6’nın alışılmışın dışında ekran yapısı ve ekran-çerçeve oranı cihazı bekleyenleri oldukça heyecanlandırmıştı. Su geçirmez yapısı, çift arka kamerası ve QuadHD ekranı ile G6 bir hayli iddialı. Fakat kullanıcıları hayal kırıklığına uğratan en önemli nokta cihazın kullandığı işlemci. Snapdragon 821 ile gelen G6 rakip firmaların işlemcilerine ve performans testlerinde aldıkları sonuçlara göre bir adım geride kalıyor.

2018 yılının ilk çeyreğinde tanıtılması beklenen LG G7 ise Qualcomm Snapdragon 845’ten güç alacak ve öyle görünüyor ki VR/AR desteğine sahip olacak. Tasarım anlamında ne gibi değişiklikler yapılacak bilinmese de cihazın arkasında yer alan çift arka kameranın yerini koruyacağı tahmin ediliyor. Geniş açı yerine derinlik efektini sunması beklenen ikinci arka kameranın ayrıca optik yakınlaştırma desteği de sunması bekleniyor. Galaxy S9’a rakip olacak olan bu cihaz hakkında çalışmaların bu kadar erken başlaması LG’nin G6’dan gerekli dersleri aldığını gösteriyor. Son derece başarılı sonuçlar ortaya koyan LG G6’nın eksik noktaları tamamlanarak LG G7 ile birlikte tekrar pastadan büyük payı almak isteyen LG neler yapacak bekleyip göreceğiz.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK