LG Geçtiğimiz Yıl 60 Milyon Adet Telefon Sattı

LG Geçtiğimiz Yıl 60 Milyon Adet Telefon Sattı

0
PAYLAŞ

Güney Koreli üretici geçtiğimiz yılın akıllı telefon satış istatistiklerini yayınladı. İstatistikler firmanın yıl geneli 60 milyon telefon sattığını gösteriyor.

LG Geçtiğimiz Yıl 60 Milyon Adet Telefon Sattı

Her segmentte geniş akıllı telefon yelpazesi sunan LG, ülkemiz pazarında da cep telefonlarıyla beğeni topluyor. Dünyanın en büyük teknoloji devlerinden olan firmanın satış rakamları ise bir türlü patlama gösteremiyor. Yayınlanan yeni raporlar LG’nin satış rakamlarında yerinde saydığını gösteriyor.

Öncelikle çeyreklere göz atalım. Şirket 2015’in ilk iki çeyreğine iyi girse de üçüncü çeyrek de yine bir düşüş yaşamıştı. LG son çeyrekte ise toplam 15.3 milyon telefon satmış. Ve bunların yaklaşık 11 milyonunun 4G LTE destekli olduğunun altı çizilmiş. Şirketin yıl boyu sattığı telefonların sayısı ise 59.7 milyona ulaşmış durumda. 2014’te ise şirket 59.1 milyon akıllı telefon satmış. Yani çok ufak bir yükseliş bulunuyor.

Güney Koreli şirketin son çeyrek karı ise 3.26 milyar dolar olarak açıklandı. Bu rakamlar LG’nin bir türlü istediği başarıya ulaşamadığını net şekilde gösteriyor. Genel olarak ülkemiz pazarında çok sevilen firma, bence bundan çok daha büyük başarıları hak ediyor. Bakalım önümüzdeki ay çıkacak olan G5 ve yeni giriş seviyesi K ailesi ile neler değişecek.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK