LG G6’nın Yanında Compact ve Lite Modellerini de Hazırlıyor

LG G6’nın Yanında Compact ve Lite Modellerini de Hazırlıyor

0
PAYLAŞ

Güney Kore’li teknoloji şirketi LG, bu sene yeni amiral gemisi G6’yı ve ayrıca bu cihazın farklı versiyonlarını da pazara sunmaya hazırlanıyor.

Güney Kore‘nin Samsung‘dan sonra gelen en büyük akıllı telefon üreticisi olan LG, her sene yeni modeller sunarken, özellikle de firmanın amiral gemisi olan LG G serisinin büyük ilgi gördüğünü söyleyebiliriz. Firma son olarak geçtiğimiz sene modüler tasarıma sahip olan LG G5 adındaki akıllı telefon modelini pazara sunmuştu. Bu cihaz çift arka kamera ve diğer donanım özellikleri ile dikkatleri üzerine çekmişti ancak beklenen satış rakamlarına ulaşamadı.

Önümüzdeki günlerdeyse firma LG G6 adındaki yeni nesil amiral gemisi sunma hazırlıkları içerisinde. Bu yeni cihazın bu ayın sonunda İspanya’nın Barcelona şehrinde düzenlenecek olan MWC 2017, Mobil Dünya Kongresi’nde gün yüzüne çıkartmaya hazırlanıyor.

LG G6 oldukça ince ekran çerçeve tasarımı ile gelecek ve daha önce Qualcomm Snapdragon 835 yonga setinden güç alacağı ifade edilse de, yeni bilgiler Samsung’un üretimdeki tüm yonga setlerine el koyması nedeni ile LG’nin bu yeni modelini Qualcomm Snapdragon 821 ile sunması bekleniyor.

Ayrıca ortaya çıkan yeni bilgilere göre LG, bu yeni amiral gemisi modelinin farklı versiyonlarını da hazırlıyor olabilir. Firma G6 Compact ve G6 Lite olarak iki marka tescilini gerçekleştirdiği ortaya çıktı. Ancak yine de henüz kesin bir bilgi bulunmadığını belirtmemiz gerekir.

Koreli teknoloji devi sadece bu isimlerle de sınırlı kalmamış ve G6 Hybrid, G6 Fit, G6 Sense, G6 Young, G6 Forte, G6 Prix isimleri ile ilgili olarak da daha önce firmadan başvurular yapılmış durumda. Ancak bu isimlerle  de cihaz mı yoksa aksesuar mı sunulacağına dair bilgi ise henüz kesinleşmiş değil.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK