LG G5’in Kamerası DxOMark Testinden Geçti

LG G5’in Kamerası DxOMark Testinden Geçti

0
PAYLAŞ

LG’nin MWC 2016 konferansında tanıttığı en yeni amiral gemisi LG G5, özellikle çift arka kamerasıyla övünüyor. Geniş açılı ekstra kameraya sahip olan G5, özellikle fotoğrafçılık alanında çok önemli bir otorite olan DxOMark’ın ünlü kamera testinden geçti. Çift kamera sisteminin ilk olarak kullanıldığı akıllı telefon olan LG G5’in kamera test sonuçları haberimizde.

lg g5 dxomark

Samsung, Apple, Sony, HTC, Nokia ve Xiaomi gibi pek çok ünlü üreticinin modellerini test eden DxOMark son olarak LG’nin son amiral gemisi LG G5’in kamerasını derecelendirdi. Çift arka kameraya sahip olan G5’in arka yüzünde 16 megapiksellik kameranın yanında bir de 8 megapiksel çözünürlüklü geniş açı kamerası yer alıyor. Bu iki kamerayı da en ince detayına varıncaya kadar inceleyen sitenin paylaştığı rapora göre telefon fotoğraf çekiminden 88, video çekiminden 82, ortalama olarak ise 86 puan almayı başardı.

Yayınlanan rapora göre fotoğraf çekiminde DxOMark listesinin tepesine oturmayı başaran LG G5’in notu video çekiminden dolayı kırılmışa benziyor. Zira site yönetiminin paylaştığı dipnotta telefonun düşük ışıktaki video çekimlerinde detay kaybı, beyaz dengesinin dağılması ve renk gürültüsü gibi sorunlar gözlemlenmiş. Bu da kamerasıyla öne çıkan cihazın puanının hissedilir şekilde düşmesine zemin hazırlamış gibi görünüyor.

DxOMark testlerinde ilk sırayı 88 puan ile HTC 10 ve Samsung Galaxy S7 Edge’in paylaştığını belirtelim.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK