LG G5’in En Net Görseli Ortaya Çıktı

LG G5’in En Net Görseli Ortaya Çıktı

0
PAYLAŞ

LG G5’in en net görseli ortaya çıktı. Yeni akıllı telefonun şimdiye kadarki en net görseli Spigen kılıf üreticisi tarafından paylaşıldı.

lg-g5-3

Uzunca bir süredir Güney Kore merkezli LG’nin yeni nesil akıllı telefonu G5’e dair çeşitli bilgiler geliyor. Şirketin CEO’su; birkaç hafta önce açıklama yaparak, 2016 yılında akıllı telefon sektöründeki rekabetin daha da artacağını belirtmişti. Bu yıl iki farklı amiral gemisi modelini duyurması beklenen şirket, 21 Şubat’ta G5’in tanıtımını gerçekleştirecek. Şu ana kadar LG G5’e dair çeşitli fotoğraflar yayınlandı. Ancak şimdiye kadarki en net görsel, kısa bir süre önce ortaya çıktı. Kılıf ve aksesuar üreticisi Spigen, Amazon’dan bir görsel paylaştı.

LG G4’te arka kısımda yer alan ses kısma ve açma düğmeleri LG G5 ile sol bölüme alınmış görünüyor. Esasında buna dair bilgiler de geçtiğimiz dönemlerde ortaya çıkmıştı. Son olarak yayınlanan bu fotoğraf sayesinde, söylentiler bir anlamda doğrulanmış oluyor. Arka tarafta parmak izi okuyucu yuvarlak düğme şekilde sunuluyor. En önemli ayrıntılardan birisi ise arkada yer alan kamera. Fotoğrafa göre LG G5’nin arkasında çift kamera bulunacak. Bu kameralardan biri 16 MP çözünürlük sunacak, diğerinin çözünürlüğü ise 8 MP seviyesinde olacak.

Lazer otomatik odaklanma sistemiyle birlikte çok hızlı bir odaklanma sağlayacak olan sistemin, fotoğraf çekimini çabucak gerçekleştireceği üzerinde duruluyor. Diğer teknik ayrıntılara baktığımızda ise 5.5 inç boyutunda bir ekranla karşılaşıyoruz. Bu ekranda 2K çözünürlükte görüntüler oluşturulabileceği üzerinde duruluyor. Qualcomm’un Snapdragon 820 yonga setinin kullanılması beklenen LG G5’te 4 GB RAM’in sunulacağı da bilgiler arasında. Elbette en net ayrıntılar, 21 Şubat’taki tanıtım etkinliğinde ortaya çıkacak.