LG G5’in Aksesuarları LG Friends İle Tanışın!

LG G5’in Aksesuarları LG Friends İle Tanışın!

0
PAYLAŞ

LG G5’in MWC 2016’da düzenlenen tanıtımında cihazdan çok cihaz ile beraber gelen aksesuarlar dikkat çekti. LG Friends adı verilen bu aksesuarlar LG’nin son amiral gemisine çok çeşitli özellikler katarken son kullanıcıların işlerini kolaylaştırıyor.

LG Friends

 

LG Cam Plus

LG G5 Cam Plus

Bataryanın altına takılan LG Cam Plus, LG G5’i DSLR özelliklerine sahip profesyonel bir fotoğraf makinesine dönüştürüyor. Zoom paneli ve deklanşör düğmesi bulunan modül aynı zamanda cihaz için harici bir batarya görevi de görüyor. Bünyesinde 1200 mAh’lik bir batarya kapasitesi bulunan Cam Plus, G5’in bataryasını 4000 mAh gibi ciddi bir seviyeye çekiyor.

LG Hi-Fi Plus (B&O Play)

LG G5 B&O Play

LG G5’in ses modülü olan Hi-Fi Plus, telefonunuzu sinema sistemi kalitesinde ses deneyimine taşıyor. Yine cihazın çıkarılan alt kısmına takılan modül sayesinde B&O Play özelliği eklenen G5, 32 bit ses kalitesi sunabiliyor. Bunun dışında H3 kulaklığın da bulunduğu set özellikle mükemmel müzik deneyimi yaşamak isteyen audiophile kullanıcıları tatmin edeceğe benziyor.

LG 360 Cam

LG G5 360 Cam

Tasarım ve kullanım işleyişi bakımından HTC’nin RE adını verdiği kameraya oldukça benzeyen 360 Cam, 360 derece görüş açılı görüntüler çekmenize olanak sağlıyor. 13 megapiksel çözünürlüğündeki 360 Cam’i dilerseniz LG G5’e bağlayarak, dilerseniz de 4 GB’lık dahili hafızasından faydalanarak kullanabiliyorsunuz. Manuel çekim modu, 2K video çekim desteği, surround ses kayıt desteği ve YouTube canlı yayın desteği sayesinde ciddi bir harici kamera olan 360 Cam’de 1200 mAh’lik bir batarya bulunuyor.

LG 360 VR

LG G5 360 VR

LG’nin sanal gerçeklikteki yeni temsilcisi olan 360 VR, kompakt yapısı sayesinde diğer sanal gerçeklik gözlüklerinden sıyrılıyor. LG G5 için özel olarak geliştirilen sanal gerçeklik gözlüğünün Google Cardboard gibi bir çalışma şeklinin olduğunu belirtelim.

LG Rolling Bot

LG G5 Rolling Bot

LG’nin akıllı ev gözetleme sistemi olarak adlandırdığı Rolling Bot, beyzbol topuna benzer yapısıyla bir kamera olduğunu kolay kolay fark ettirmiyor. 8 megapiksel çözünürlüğünde bir kameraya sahip olan modül LG G5 ile Wi-Fi üzerinden bağlantıya geçerek bulunduğu noktada hareketli görüntü kaydı imkanı sunuyor.

LG Smart Controller

LG G5 Smart Controller

Bluetooth ve Wi-Fi desteğine sahip dronelar ile iletişime geçebilen Smart Controller, bu araçları basit bir şekilde yönetmenize olanak sağlıyor. Parrot markasıyla işbirliği içerisinde üretilen Smart Controller sayesinde ekstra hiçbir şey yapmadan drone üzerinden canlı yayın yapabileceksiniz.

LG Tone Platinum

LG G5 Tone Platinum

LG Friends ailesinin en son üyesi ise Bluetooth bir kulaklık olan LG Tone Platinum. Kullanıcılarına üst düzey bir müzik kalitesi sunmayı hedefleyen Tone Platinum, Qualcomm aptX HD codec platformu desteği sayesinde stüdyo çekimi kalitesinde kayıpsız bir müzik deneyimi sunuyor.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK