LG G4’teki Boot Sorunu İçin Açıklama Geldi

LG G4’teki Boot Sorunu İçin Açıklama Geldi

1
PAYLAŞ

LG’nin amiral gemisi telefon G4’ün kullanıcıları bir süredir telefonlarında istenmeyen sorunların yaşandığını raporluyorlardı. Telefonlarının kendi kendine kapandığını ve bazen açılıp bazen açılmadığını belirten kullanıcılar bu boot sorununu Android 6.0 Marshmallow güncellemesine bağlıyordu. Fakat öyle ki görünüşe göre bu sorun çok daha ciddi ve hiç de umursanmayacak bir durum değil.

lg-g4-boot

Koreli üreticinin yaptığı açıklamaya göre, LG G4‘ün donanımsal parçalarının bir kısmında temassızlık sorunu tespit edildi ve bu durum telefonda bahsedilen sorunların yaşanmasına sebep oluyor. LG yaptığı açıklamada bu sorunu yeni üretilen cihazlarında çözümlediğini söylüyor fakat mevcut olarak geçmişte satılan G4’ler için sorun devam ediyor. Bootloop adı verilen sorunun çözümü için servis yönlendirmesini öneren LG, servis noktasında yapılacak bir iyileştirmenin ardından kullanıcıların cihazlarını güvenle kullanabileceğini söylüyor.

Sorun küresel anlamda olduğu için ülkemizde satılan LG G4‘lerde de böyle bir sorun mevcut. Eğer telefonunuz bir süredir kendiliğinden kapanıyor ve açılmıyorsa sorunun kaynağı bootloop olabilir. Ülkemiz kullanıcılarından alınan bilgiye göre servise bu sorunla gönderilen cihazların büyük bir kısmında birebir değişim işlemi uygulanıyor, yani sorun sanıldığından büyük olabilir.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

1 YORUM

  1. 5 ay önce almış olduğum lg g4 cep telefonu son guncellemeden sonra kapandı ve artık açılmadı. Bütün verilerimi kaybettim. Garanti süresince telefonsuz yapılamayacağı için gittim yeni telefon aldım. Anlaşıldığı gibi kamerası çok güzelmiş, çok kaliteliymis, kavisli ekran mış. Lg nin amiral gemisiymiş bir anlamı yok. Seyahat halinde dağ başında bu durum başınıza gelsin neler çektiğim daha iyi anlaşılır. Umarım orasını burasını açıp tamir ettik deyip yollamazlar.

BİR CEVAP BIRAK