LG G3 İle İlgili Yeni Detaylar Geliyor

LG G3 İle İlgili Yeni Detaylar Geliyor

1
PAYLAŞ

LG’nin üst segmentteki temsilcisi G2’nin devam modeli G3 ile ilgili yeni bilgiler gelmeye devam ediyor

2013 yılına fiyat performans oranıyla damgasını vuran LG G2, başarısıyla beraber Nexus 5’in de üretimini üstlenmişti. Nexus 4 ve 5 ile beraber son Google modellerini üreten LG, çıkışını üst segmentte G3 ile devam ettirmek istiyor. LG G3 ile ilgili de yeni detaylar gelmeye devam ediyor.

LG G3′te firmanın kendi arayüzü yerine standart Android arayüzünü kullanmaya başlayabilir. Gelen ekran alıntılarının da onayladığı durum, cihaz için çıkacak güncellemeleri daha hızlandıracak ve cihazın sistem kullanımı da daha makul seviyelere gerileyecek. Nexus modellerinden de bildiğimiz gibi referans Android arayüzü, benzer donanımlarda ek arayüzlerin eklendiği Android sürümlerinden daha verimli çalışıyor.

 

LG-G3-Android-ui

 

Sızdırılan fotoğrafa detaylı baktığımızda, Standart Android arayüzündeki ikonları Apple ve Samsung’un son modellerdeki haline benzeten LG, ek özellik ve Widgetları Android’e dahil edecek.

LG’nin Android tarafındaki rakiplerine baktığımızda 2014 yılındaki modelleriyle, önceki nesillerden çok ciddi farklı telefonlar ortaya koymadıklarını görüyoruz. Galaxy S4 ile S5 benzer noktadayken, HTC One modelleri ve Xperia Z2 için de durum benzer. LG G3 ile beraber donanımsal gelişim konusunda rakiplerine göre daha iddialı olacak.

Qualcomm’un Snapdragon 805 çipsetini kullanması beklenen LG G3, 5.5 büyüklüğünde ve 2K çözünürlüğünde (2560 x 1440) IPS ekran, G2 modelinde olduğu gibi OIS destekli fakat 16 Megapiksele çıkartılmış kamera kullanılacak. LG G3, 17 Mayıs’ta tanıtılabilir. Telefonun satışa sunulması ise Haziran ve Temmuz dönemini bulabilir.

LG G Watch Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK